کد مطلب: 28288       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير ساعت 6:46
نسخه چاپی

آتش‌سوزی در خامی باشت همچنان ادامه دارد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده خامی باشت ادامه دارد در رابطه با استفاده از بالگرد اطفای حریق، گفت: به علت شرایط خاص منطقه، استفاده از بالگرد سبب شدت گرفتن آتش‌سوزی می‌شود.

عنایت آرامشیان با بیان اینکه آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده خامی واقع در شهرستان باشت از عصر روز گذشته آغاز شد، اظهار داشت: با وجود تلاش‌های فراوان برای اطفای حریق، آتش‌سوزی در این منطقه همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی و صعب‌العبور بودن منطقه حفاظت شده خامی، افزود: شدت وزش باد در ارتفاعات این منطقه به حدی است که کنترل آتش را با مشکل روبرو می‌کند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نیروهای مردمی، حفاظت محیط زیست، سپاه و منابع طبیعی همچنان در منطقه حضور داشته و در حال خاموش کردن آتش هستند، گفت: صبح امروز نیز تعدادی نیرو از طریق بالگرد شرکت نفت به محل آتش‌سوزی هلی‌برن شد.

آرامشیان در رابطه با امکان استفاده از بالگرد اطفای حریق نیز گفت: به علت کوهستانی بودن منطقه بالگرد نمی‌تواند در ارتفاعات پایین پرواز کند و ممکن است اتفاق ناخوشایندی رخ دهد.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته تجربه استفاده از بالگرد اطفای حریق را داشتیم اما با توجه به چرخش پره‌های بالگرد و وزش باد ناشی از آن، استفاده از بالگرد سبب شدت گرفتن آتش‌سوزی می‌شود.


تسنیم
برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: