کد مطلب: 25789       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ شنبه ۲۰ بهمن ساعت 10:07
نسخه چاپی

آقای دکتر احمدی، سیاسی بودن کهگیلویه از چیست؟

بشارنیوز ، شهرام رضایی // جناب استاندار ، جمله ای با نقایص فراوان را بیان فرمودی که «چون در کهگیلویه دوز سیاست بالا است و اشتغال هم کم هست و قاعدتاً بیکاری هم بالا است، ایجاب می کرد که جلسات تودیع و معارفه فرمانداران کهگیلویه بزرگ، آن گونه برگزار شوند» تا جائیکه فرماندار معزول دهدشت می گفت که، تا وقتی معاون سیاسی استانداری آمدند دفتر من، نمی دانستم قرار هست که عزل شوم. هرچند معاون سیاسی تان هم گفته بود که «حواشی بسیار بالا است و ما گفتیم که یه جلسه ای برگزار کنیم بعدا مراسم بهتری بگیریم». گرچه سخنی آوردید تا رفتاری را درست کنید اما   هم سخن را نسنجیده گفتید و هم رفتار را اصلاح نکردید. رفتار مغلطه آمیز و بدعت گرایانه از شما بود که ظاهراً نه خود دانستی چه شد و نه آن رفتارهای دون شأن مردم و نظام می تواند بر اعتبار اجتماعی تان بیافزاید. به شخصه فاتحه شما را زمانی که معاون سیاسی تان را انتخاب کردی خواندم. فریاد های دانامآبانه شما را در جلسات می خواندم و می خندیدم. چرا که با اولین انتصاب خود، نشان دادید که هیچ حرفی برای گفتن ندارید. البته منکر سوابق مدیریت شما نیستم ولی سوابق تان را با این جوی که در استان ما به راه انداختید، خیلی کارآمد نمی دانم. یکی از مهمترین ویژگیهای  انتصابات در حوزه های مدیریتی می بایست صداقت و راستگویی باشد که متأسفانه برخی از افرادی که مسئولیت دارند، فاقد این دو ویژگی هستند. مهمترین رسالت حوزه های سیاسی استانداری، ایجاد وحدت و نشاط بین مردم و چهره های سیاسی است که از همان اول به بیراهه رفتید. گاهی چشمه هایی از مدیریت خردمندانه و درد شناسانه را در جلسات می آمدید و ما می دانستیم که مرد این کارزار باید ابزاری در خور شأن سیاست را داشته باشد، منتهی شما در مقابل همه آنچه  بدعت در مدیریت شده بود، خلی زود ساکت شدید. آری آقای استاندار؛
دهدشت و مردم را به سیاست زدگی و سیاسی بودنشان را نتیجه بیکاری دانستید تا باری از دوش خود بردارید. لازم است بدانید که دهدشت در دوره ساسانیان توسط پسر اردشیر اول ساخته شده و در آن دوران به نام بلاد شاپور(شهر هفت گنبد) شهرت داشت. بازار دهدشت مهمترین مرکز تجاری و مبادله کالا بین بازرگانان شمال و جنوب کشور بود. این شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی اش به عنوان دژی محکم در برابر تخت جمشید بود که هراز گاهی برای ویرانی اش در منطقه دهدشت زمینگیر می شدند. سیاستمداران دهدشتی از آن زمان با کیاست و هوش سرشار، مرکز ثقل علم و ادب و دانش و خردورزی این استان بودند. به هرحال  دهدشت و کهگیلویه ی بزرگ با همین سیاست ورزی و خردمندی مردمش بود که در تمامی دوران، چهره های مهم علمی، مذهبی، ورزشی، اقتصادی و فرهنگی را در سطح کلان جامعه داشته است. این ها سیاست زدگی نیست. 
اگر نگاهی به تاریخ اسلام بکنید، امام حسن(ع) را سیاسی نبودن شیعیانش وادار به شکست نمود. اگر مردم اطراف آن حضرت کمی سیاست می دانستند و  قدرت تحلیل داشتند، آنگونه امام را وادار به صلح خائنانه نمی کردند. اگر خوارج همراهِ امام علی(ع) سیاست می دانستند و مرد سیاست بودند، قدرتمند ترین مرد آن روزگار را مظلوم تاریخ نمی کردند. جرم مردم دهدشت و کهگیلویه ی بزرگ، خوب فهمیدن و نیکو درک کردن شان است. آدمی که خوب بفهمد و به دروغگویی و کج رفتاری مسئولانش آگاه شود، مورد بی مهری قرار می گیرد. شبهه افکنی نکنید. مردم کهگیلویه بزرگ می دانند که به اسم اعتدال، بازار کاسبی به راه افتاده است. آیا می دانید که معاون جنابعالی که روزی خود را دبیر اصلاح طلبی معرفی می کرد، برای نماینده ی اصولگرای کهگیلویه پیغام فدایت شوم می فرستاد و نیروهایش را پُست می داد تا نجات بخش مشکلاتش باشد؟ این چنین فردی می تواند سکاندار سیاست استانداریتان باشد؟          می تواند در مسیر اعتدال باشد و برای مردمی که تاریخ شرافتمندانه ای دارند، سخنگویی صالح باشد؟ آیا دیگر معاون جنابعالی که رأی محکومیتش قطعی بوده و این حکم بر همگان محرز و مبرهن شده است، می تواند شما را در بیان جملات و واژه هایی بهتر از {سیاست زدگی} در مورد مردم کهگیلویه بزرگ کمک کند؟ اگر ابهت میرشکار گچساران پشت این نام نبود، حضور اجباری چنین مدیری را بر این مردم تحمیل می کردی؟ آیا شجاعت دارید مقایسه ای بین سقف اعتبارات کهگیلویه بزرگ با بقیه استان را در تمامی حوزه ها و بصورت شفاف و صریح اعلام کنید؟ و البته باید بر این نکته هم اکتفا کنم که مردم کهگیلویه بزرگ روزی این قافیه را باختند که اقتدار کرسی مجلس را باختند.
آقای استاندار؛
می دانی چرا در کهگیلویه بزرگ سیاست جایگاه ویژه ای دارد؟ 
رضا امیرخانی، از نویسندگان مطرح ایرانی در این باره تمثیل زیبایی دارد. وی برای توضیح علت حضور سیاست در میان همه اقشار جامعه ایرانی می نویسد: فرض کنید، شمار بسیاری مسافر، سوار بر اتوبوسی شده اند و در میان آنان، احتمالاً کاسب، کارمند، کارگر، مهندس، دکتر، دانشجو و... باشند. تا هنگامی که اتوبوس به حرکت عادی خود ادامه می دهد، هر کس در عالم شخصی خود به عوالم و برنامه های خود مشغول است و یا نهایت درباره تخصص خود با دیگری سخن می گوید، اما هنگامی که راننده اتوبوس، کار خطرناکی انجام می دهد و برای نمونه، سبقت بیجا می گیرد و با وسیله نقلیه روبه رو به اصطلاح شاخ به شاخ می شود، صحبت همه مسافران با هر شغل و پیشه ای به شیوه رانندگی راننده اتوبوس پایان می یابد و همه بی گمان، درباره بد بودن شیوه رانندگی راننده اتوبوس سخن می گویند. در واقع، ناکارآمدی راننده اتوبوس یا کارکرد بد وی، موضوع صحبت همه مسافران با هر پیشه و شغل و تفکری می شود.
آری آقای دکتر احمدی،
ناکارآمدی دولت مورد وثوق جنابعالی در حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی و همچنین استیصال برخی از معاونین و حتی عده ای مدیران استانی که خود در جلسات اداری از ضعف و سوء تدبیرشان گله می کنید، باعث تَدَّبُر و فهم سیاسی مردم کهگیلویه بوده که به خوبی در مورد دولتمردان بحث می کنند و شعور سیاسی شان را به رخ می کشند. در جلسه ی یکی دو هفته گذشته به صراحت اعلام کردید که فرماندار کهگیلویه در حوزه استغالزایی ضعیف عملکرده است. این را مردم آن دیار خیلی زودتر از اینها فهمیده بودند. چون نه فرماندار قبلی تان مرد عمل بود و برنامه ای برای اشتغال داشت و نه این یکی که مخفیانه معرفی کردید حرفی برای گفتن دارد. در یکی دیگر از جلسات فرمودید که یکی دوتا دستگاه اداری در حوزه پژوهش ضعیف عملکرده است. این مطلب را نیز مردم کهگیلویه بزرگ و نخبگانش خیلی زودتر از اینها فهمیده بودند اما شما قبول نمی کردید؟ 
- آیا سوال کردید که اعتبارات حوزه اعتیاد در دستگاههای متولی امر چگونه و توسط چه کسانی هزینه می شود؟ 
- آیا سوال کردید که در دستگاهای اداری چه کسانی برای معیشت و گرفتاریهای مختلف مردم کهگیلویه بزرگ برنامه ریزی می کنند؟
- آیا سوال کردید که چند درصد اعتبارات اشتغالزایی به شهرستانهای کهگیلویه بزرگ اختصاص یافته است؟
- آیا سوال کردید که چند درصد مدیران استانی از حوزه کهگیلویه بزرگ هستند؟
- آیا سوال کردید که چرا نماینده مردم کهگیلویه بزرگ فقط سراغ دستگاههایی را می گیرد که طرح هایی برای پیمانکاران دارند؟
لطفاً از مردمی عذرخواهی کنید که در این مملکت هیچکس از ناتوانی و کم دانایی شان نمی گوید. هیچ کس از سیاست زدگی و سیاسی بازی شان نمی گوید. باز هم تکرار می کنم که ما مردم کهیگلویه بزرگ، تاوان اولین اشتباه خود در انتخابات مجلس را پس می دهیم. شاید دیگر تکرار نشود. و آن روز  این مذلت ها بر ما روا نخواهد شد. جناب دکتر احمدی؛
« همیشه از سکوت سیاستمداران بترسید!!!!!»
 
 
                    برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: