کد مطلب: 30161       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ آبان ساعت 10:23
نسخه چاپی

تا با آمریکا مذاکره نکنیم، معیشت مردم درست نمی‌شود!

«عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات گفت:«تا بحث مذاکره با قدرت‌های بزرگ جدی گرفته نشود و ایران مناسبات خود را با دنیای بین‌الملل حل نکند، طبیعتا اتفاقی هم در اقتصاد و وضع معیشت مردم نخواهد افتاد. اگر این اتفاق رخ ندهد، با توجه به کوچک شدن سفره مردم در یک سال اخیر من بعید می‌دانم که اتفاقی در عرصه انتخابات ۹۸ رخ بدهد».

ناصری در ادامه گفت:«دغدغه رئیس‌جمهور حل مساله ایران و آمریکا است که البته این کار درست است و تا این مساله رخ ندهد، مشکل بتوان مسائل اقتصادی و معیشتی را حل کرد».

در روزهای گذشته روزنامه اصلاح طلب اعتماد در مطلبی نوشته بود:«احتمال اداره کشور بدون داشتن روابط سیاسی با کشورهای پیشرفته تقریبا وجود ندارد و کاهش مشکلات فعلی در گروی توسعه ارتباطات سیاسی و روابط اقتصادی و تجاری است».

اصلاح طلبان مدعی هستند که راه حل رفع مشکلات اقتصادی مردم، مذاکره با آمریکاست. این در حالی است که این ادعا در موضوع برجام، عیار خود را نشان داد.

طیف اصلاح طلب و دولتمردان تاکید داشتند که اگر با آمریکا مذاکره کنیم و به توافق برسیم، تمام تحریم ها لغو شده و مشکلات کشور و حتی مشکل آب خوردن مردم نیز رفع می شود. اما در پسابرجام هم ارزش پول ملی کاهش یافت و هم سفره مردم کوچک شد.

آمریکایی ها در مذاکره و توافق با دیگر کشورها صرفا به دنبال گرفتن مولفه های قدرت طرف مقابل هستند. روندی در برجام و درخصوص صنعت هسته ای ایران رخ داد. در این میان لغو تحریم ها و بهبود شرایط اقتصادی صرفا وعده هایی نسیه هستند که هیچگاه نقد نمی شود.

طیف اصلاح طلب به این مسئله واقف است اما اصرار دارد تا خسارت محض برجام به دیگر مولفه های قدرت ایران نیز تعمیم یابد و اقتصاد ایران در انتظار میوه های برجام، در تعلیق بماند.

نکته دیگر اینکه اینکه اصلاح طلبان به هیچ عنوان از دولت مطالبه گری نمی کنند، این در حالی است که ۸۰ درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: