کد مطلب: 30504       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ آبان ساعت 6:15
نسخه چاپی

ابلاغ 18 میلیارد تومان در حوزه زیرساخت‌های کشاورزی

در نشست هماهنگی صنعت بیمه علاوه بر خبر ابلاغ 18 میلیارد و 300 میلیون تومان در حوزه زیرساخت‌های کشاورزی به تحول جدی در صنعت بیمه محصولات کشاورزی اشاره شد.

وحید محمدی‌تبار در جلسه هماهنگی صنعت بیمه کشاورزان استان که با حضور دستگاه‌های تخصصی جهاد کشاورزی برگزار شد به مصوبه هیات وزیران اشاره کرد و گفت: در نشست هیات وزیران  از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای، مبلغ 18 میلیارد و 300 میلیون تومان برای زیرساخت‌های کشاورزی بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل تصویب و به استان ابلاغ شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این اعتبارات در بخش‌های لایه‌روبی قنات، کانال‌های آب‌بر عمومی، زهکشی اراضی، جاده بین مزارع عمومی، ایستگاه پمپاژ، ایل راه‌ها و سایر موارد ابلاغ شده است.

وی از پیگیری‌های استاندار در این زمینه تشکر کرد و گفت: از امروز(چهارشنبه 29 آبان) لیست پروژه‌ها و نوع کشت آنها، ضرورت و اهمیت آنها در حوزه جهاد کشاورزی توسط کارشناسان اداره‌کل بحران به صورت تخصصی بررسی و سپس به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارجاع داده شود که صفر تا 100 این اعتبارات با نظارت دقیق اداره کل مدیریت بحران عملیاتی خواهد شد.

 

این مسوول عنوان کرد: دستگاه‌های متولی قبل از مراجعه به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پروژه‌های را در اداره کل مدیریت بحران به تصویب برساند.

در ادامه این نشست بهنام فرح‌بخش با تأکید بر اینکه ارائه خدمت به جامعه هدف در حوزه کشاورزی تاثیر شگرفی بر  اقتصاد استان و کشور دارد، گفت: کهگیلویه و بویراحمد صرفا یک استان کشاورزی و دامپروری است و می‌طلبد تلاش خود را برای رضایت بیشتر این افراد دو چندان کنیم.

مدیرعامل شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: صنعت بیمه محصولات کشاورزی در استان به صورت جدی متحول شده، طرح‌ها و بیمه‌های خوبی در بخش کشاورزی و دامپروری وجود دارد و حق بیمه‌ها، دریافتی و خسارت‌های پرداختی همه واقعی شده است.

 

وی بیان کرد: اگر کشاورزان پای کار باشند و محصولات خود را بیمه کنند در صورتی که دچار خسارت و حوادث غیرمترقبه‌ای شوند متحمل خسارت کمتری می‌شوند چرا که بیمه خسارت‌ آنها را پرداخت خواهد کرد.

فرح‌بخش ضمن توصیه به کشاورزان برای بیمه محصولات گفت: کارگروه ذیل ستاد بیمه تشکیل و فعال شوند و جلسات به صورت عملیات برگزار شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: