کد مطلب: 31876       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ دي ساعت 7:53
نسخه چاپی

اجرای طرح بیمه ای برای توانمند سازی زنان خانه دار و دختران روستایی

طرح بیمه‌ای با هدف توانمند سازی زنان خانه دار و دختران با همکاری سازمان تامین اجتماعی در حال اجرا است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه ۲۰ هزار زن سرپرست خانوار در استان وجود دارد گفت: زنان سرپرست خانوار استان تحت پوشش و حمایت نهاد‌های کمیته امداد و بهزیستی هستند.
نادیا صداقت افزود: برای توانمند سازی زنان خانه دار به ویژه زنان و دختران روستایی طرح بیمه‌ای با همکاری سازمان تامین اجتماعی در حال اجرا است که در این طرح خدمات خوبی به بیمه شدگان ارائه می‌شود.
وی گفت: با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال بانوان برنامه‌های مختلفی از جمله مهارت آموزی با همکاری سازمان‌های فنی وحرفه ای، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، کمیته امداد و بهزیستی در استان اجرا می شود.

صداقت افزود: به شرکت کنندگان در این دوره ها تسهیلات کم بهره با همکاری صندوق کارآفرینی امید و نهاد‌های حمایتی پرداخت می‌شود.
وی گفت: اجرای این طرح‌ها به کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانممد سازی زنان استان کمک زیادی می‌کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان هم با اشاره به اینکه ۴۳ درصد از مردم استان زیر پوشش خدمات بیمه این سازمان هستند گفت: ۹۸ هزار و ۳۰۰ نفر بیمه شده اصلی در استان از خدمات تامین اجتماعی برخوردارند که با پوشش افراد تحت تکفل خود، ۴۳ درصد از جمعیت استان را شامل می‌شوند.
عباس نورمحمدی با اشاره به جمعیت زنان بیمه شده استان افزود: ۱۶ هزار و ۳۵۰ نفر از زنان در مشاغل مختلف دولتی و بخش‌های خصوص به عنوان بیمه شده اصلی از خدمات تامین اجتماعی برخوردار هستند.
وی به طرح بیمه زنان خانه دار و زنان روستایی و بانوان بیکار اشاره کرد و گفت: در این طرح خدمات مختلفی به بیمه شدگان و بانوانی که تحت حمایت بیمه‌های مختلف نیستند، ارائه می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه این افراد می توانند قرارداد‌هایی را با نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد با سازمان تامین اجتماعی منعقد کنند ادامه داد: بنا به درخواست فرد بیمه شده خدمات مختلفی از جمله درمان، بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری فوت، قبل و یا بعد از بازشستگی به بیمه شدگان ارائه می شود.
نورمحمدی با بیان اینکه زنان و دخترانی که تحت تکفل پدر و یا همسر هستند هم می توانند به صورت جداگانه و بنا به در خواست خود از خدمات مختلف تامین اجتماعی استفاده کنند، ادامه داد: در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۸۰۵ نفر از زنان جامعه هدف در این طرح نام نویسی کرده و از خدمات آن بهره می برند.
وی اضافه کرد: بانوان از سن ۱۸ تا ۵۰ سال می توانند به شعب تامین اجتماعی و یا کارگزاری‌های این سازمان در مناطق مختلف استان مراجعه و قرارداد مورد نظر را منعقد کنند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: