کد مطلب: 23771       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد ساعت 2:38
نسخه چاپی

اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات درحفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد

جعفری نژاد با اعلام این خبرگفت: دسترسی آزاد به اطلاعات جزئی از حقوق شهروندی است / اطلاعات مرتبط با مصوبه های ارزیابی زیست محیطی و محیط انسانی باید به اطلاع عموم رسانده شود.

سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات از امروز 15 مرداد برای اداره کل حفاظت محیط زیست استان دردسترس عموم قرار گرفت.

براساس این گزارش محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن تاکید براهمیت شفاف سازی اطلاعات در محیط زیست گفت:دراجرای ماده 7 آئین نامه ماده 8 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات , بجزء موارد طبقه بندی شده محرمانه و خیلی محرمانه, اطلاعات مرتبط با مصوبه های ارزیابی زیست محیطی  و محیط انسانی باید به اطلاع عموم رسانده شود.

وی گفت : این اقدام را درراستای تاکید دولت تدبیر و امید برضرورت اجرایی شدن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات صورت گرفته است.

 جعفری نژاد افزود:  به غیر از اطلاعات طبقه بندی شده ,  انتشار بخش زیادی از اسناد محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد درسامانه دسترسی آزاد به اطلاعات مانعی ندارد.  

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ، دسترسی آزاد به اطلاعات را جزئی از حقوق شهروندی عنوان کرد و افزود: شفافیت در زنجیره اطلاعات باعث افزایش اعتماد و اطمینان  مردم خواهد شد و این اداره کل خود را پاسخگوی مطالبات مردم در زمینه محیط زیست می داند.

 foia.iran.gov.ir گفتنی است  آدرس سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات است  که عموم می توانند با مراجعه با این  آدرس خواسته های خود را بیان نمایند و از طریق همین سامانه جواب خودرا دریافت نمایند. تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: