کد مطلب: 28162       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير ساعت 2:07
نسخه چاپی

اجرای 9 گام از برنامه های ده گانه ایمنی آب در آبفای استان

به گزارش بشارنیوز، ظهرامروز نشست کارگروه استانی ایمنی آب  استان با حضور دستگاه های مربوطه از جمله شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و آب منطقه ای انجام شد‌.
فرهاد صداقت در ابتدای برنامه با بیان اینکه این نشست چهاردهمین جلسه این  کارگروه بوده است، اظهار داشت:  برنامه ایمنی آب توسط سازمان جهانی بهداشت تهیه و اجرای آن به کشورهای عضو توصیه شده است.
مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب  شرکت آبفا کهگیلویه و بویراحمد افزود: گستره عمل برنامه ایمنی آب از حوضه آبریز تا مصرف کننده را در بر می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه  این برنامه بر مبنای مدیریت ریسک تهیه و شامل 10 گام اساسی می باشد، یادآور شد:  شرکت آب  فاضلاب  استان کهگیلویه و بویراحمد از سال 94 اقدام به اجرای برنامه ایمنی آب نموده است، یادآور  شد: در همین راستا  شهر مادوان به عنوان پایلوت معرفی شد.
 وی عنوان کرد: در سال 94 تیم ایمنی آب به ریاست نماینده استاندار تشکیل  و این برنامه عملاً از سال 96 به صورت جدی پیگیری شد.
 صداقت تصریح کرد: هم اکنون این برنامه تا گام نهم از 10 گام اجرایی و ممیزی اولیه شده است.
وی خاطرنشان کرد: از زمان شروع این برنامه تا کنون شرکت آب و فاضلاب شهری با همکاری دستگاه های اجرایی مربوطه در راستای پیشبرد اهداف برنامه  13 جلسه خارجی و 5 جلسه داخلی و 4 بازدید میدانی و چندین  کارگاه های آموزشی متعدد  برگزار نموده است.
در ادامه این نشست نماینده دستگاه های مختلف با اشاره به برنامه های دستگاه مطبوع برای کنترل کیفیت و ایمنی آب، راهکارهایی را  برای حفاظت از ایمنی و کیفیت آب شرب  شهرها و روستاهای استان ارائه دادند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: