کد مطلب: 24705       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ شهريور ساعت 6:51
نسخه چاپی
در جلسه ستاد استانی جشنواره های روستاها و عشایر دوستدار کتاب انتخاب پایتختت کتاب عنوان شد:

اختصاص ٣٦ میلیارد ریال به خرید و اهداء کتاب / اختصاص ۶کانکس سیار کتابخوانی به مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگار سایت بشارنیوز، رضا دهبانی پور در جلسه ستاد استانی جشنواره های روستاها و عشایر دوستدار کتاب انتخاب پایتختت کتاب ایران گفت: ٢٣ میلیارد به خرید و اهداء کتاب طی تفاهم نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ١٣ میلیارد ریال به حمایت و خرید کتاب از مؤلفین استانی اختصاص یافت.  

وی با اشاره به برگزاری جشنواره انتخاب پایتختت کتاب ایران و جشنواره های روستاها و عشایر دوستدار کتاب افزود: این دو جشنواره بصورت سالانه با مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت دستگاه های فرهنگی در سراسر کشور برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: خرید کتاب از مؤلفین حمایت از ناشران ، حمایت از کتاب های منتشر شده، با محوریت استان مورد حمایت این اداره کل می باشد.

وی همچنین برگزاری جام باشگاههای کتابخوانی و کارگاه آموزشی برای مربیان این طرح را از برنامه های فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد.

دهبانی پور با بیان اینکه باید فرهنگ کتابخوانی را برای ارتقا سطح دانش و آگاهی عمومی جامعه تاکید نماییم خاطرنشان کرد: علی رغم رسانه های مختلف ارتباطی جایگاه با اهمیت کتاب همواره محفوظ خواهد ماند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: ۶ کانکس سیار کتابخوانی به مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد.

رضا خردمند گفت: این دو جشنواره متولیان مشخصی در سطح کشور و استان دارد که امیدواریم دستگاههای عضو جهت به هدف رسیدن این طرح حمایت و همکاری کنند.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم کشور و مردمی دانا داشته باشیم بهترین راه  توجه به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است افزود: اگر از فرهنگ کتابخوانی و مطالعه غافل شویم حتما در جامعه با مشکلات متعددی مواجعه خواهیم شد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری ۲ دوره این جشنواره در استان گفت: در سال گذشته در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب در کشور موفقعیت بزرگی داشته ایم که امیدواریم امسال هم با حمایت دستگاههای متولی این موفقیت ها بیشتر شود.

خردمند با اشاره به برنامه های این اداره کل در حوزه کتاب گفت: جشنواره ملی تقدیر از مروجان کتاب ،جام باشگاههای کتابخوانی ، انتخاب پایتخت کتاب ایران ، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب از برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی است.

 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: