کد مطلب: 22327       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ شنبه ۶ آبان ساعت 5:10
نسخه چاپی

ادعای تخلف در استخدام چند نیروی جدید در صندوق بازنشستگی استان/ اکبری: تکذیب می کنم

رئیس صندوق بازنشستگی کهگیلویه و بویراحمد به ادعای تخلف در استخدام چند نیروی جدید برای کانون بازنشستگان استان واکنش نشان داد و گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و تکذیب می کنم.

شماری از شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی در تماس با این پایگاه خبری با ارایه مستنداتی ادعا کردند در روند جذب نیروهای جدید و استخدام  در کانون بازنشستگان استان تخلفات محرزی صورت گرفته است.

این افراد عنوان کردند: سازمان بازنشستگی استان قصد دارد دو نیرو استخدام کند که ابتدا مدرک تحصیلی را حقوق و آی .تی ( it) اعلام نمودند که با اطلاع رسانی ضعیف تعداد کمی معرفی شد تا از بین آنها نیروی موردنظر معرفی شود.

این شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی بیان کردند: بعد از مدتی مجدد سه نفر از بستگان بعضی از مدیران در رشته حسابداری و مدیریت بدون کوچکترین اطلاع رسانی معرفی شده اند.

این افراد که برخی از انها از شهرستان های استان هستند با بیان اینکه موضوع را به استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز ارجاع داده ایم عنوان کردند: به نحوه استخدام اعتراض داریم و این ظلم محض به بچه های تحصیل کرده این شهرستان است که با پارتی بازی و زیر پا گذاشتن حق و حقوق آنها این طور پایمال می شود.

این تخلفات توسط مدیرانی که اهل استان های دیگر هستند صورت می گیرد و با سفارش و لابی گری حق بچه بومی های استان را ضایع و به افراد دیگر می دهند.

در مستندات ارسالی این افراد ادعا می شود متن نامه و امضا و هم چنین اسامی اعلام شده که بدون اگهی و یا برگزاری امتحان و موردی که ملاک استحقاق این افراد باشد نیست واین خود گویای حق کشی و بی عدالتی این مدیران است.

واکنش رئیس صندوق بازنشستگی استان به ادعای تخلف در استخدام

رئیس صندوق بازنشستگی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار صبح زاگرس و در واکنش به اظهارات این افراد ضمن تکذیب این موضوع گفت: این افراد باید مستندات خود را ارایه دهند و رابطه نیروهای معرفی شده با مدیران چگونه است و این موضوع اثبات شود.

اکبر گودرزی افزود: نیروی ما ردیف استخدامی از دولت ندارد که اعلام سراسری شود و دستور داشتیم که اعلام سراسری نشود زیرا نیرو به صورت موقت است و قرارداد با کانون بازنشستگان که یک تشکل خصوصی است بوده و از طریق مراکز کاریابی رسمی زیر نظر اداره کار استان و بنیاد نخبگان نامه نوشته ایم که متقاضیان را معرفی کنند. 

وی ادامه داد: این افراد از طریق مراکز رسمی کاریابی شناسایی و تاکنون نیز 100 تا 200 نفر متقاضی معرفی شده اند تا پرونده آنها با توجه به شرایط بررسی شود.

اکبری ابراز داشت: در روند معرفی این افراد هیچ سفارش و رابطه با مدیر نبوده است و اگر کسی ادعا می کند تخلفی صورت گرفته، مستندات خود را ارائه دهد.

رئیس صندوق بازنشستگی کهگیلویه و بویراحمد  عنوان کرد: جذب نیرو مربوط به کانون بازنشستگان است و افراد توسط دفاتر کاریابی استان و براساس شرایطی همچون  معدل بالای 17 و سن زیر 30 سال معرفی شده اند و ما نیز مکلف بودیم چهار برابر ظرفیت اعلام کنیم.

وی افزود:  20 نفر را به تهران معرفی کرده ایم که کمیته جذب تعدادی را رد و تعدادی را پذیرفته است. 

اکبری گفت: چهار نفر رشته حقوق و چهار نفر رشته  آی تی معرفی کرده ایم که در نهایت یک نفر را کمیته جذب در مرکز انتخاب و به ما معرفی خواهد کرد.

وی در واکنش به اداعای تخلف در استخدام در صندوق بازنشستگی استان اظهار کرد: این ادعاها مغرضانه است و اگز مدعی تخلف است رابطه یک نفر از این افراد با مدیران اثبات کنند تا مراحل قانونی انجام شود.

وی در پاسخ به مستنداتی که نشان می دهد سه فرد با هویت معلوم  برای استخدام معرفی شده اند  و این مستندات نیز در اختیار پایگاه خبری صبح زاگرس است نیز واکنش نشان داد و گفت: این سه نفر آخری است که برای کسری چهار نفر فرستاده شده است.

اکبری در پایان عنوان کرد: شما هرکسی را در یاسوج ببینید ممکن است خویش قومی داشته باشد و بین نیروهای متقاضی از دیشموک تا گچساران و سایر نقاط استان هم که پرونده خود را ارسال کنند اقوام داشته باشند که برای پیگیری کار خود به وی مراجعه کنند اما در نهایت براساس قانون و شایسته سالاری کار انجام می گیرد .

این پایگاه خبری به زودی مستنداتی از ادعاهای تخلف در استخدام بازنشستگی استان را منتشر خواهد کرد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: