کد مطلب: 26284       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۴ اسفند ساعت 7:54
نسخه چاپی
تقوی، کارشناس اقتصادی:

ادغام بانک های نظامی به منزله سد دفاعی در برابر شوک های اقتصادی است

مهدی تقوی، یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه «افزایش قدرت و سرمایه بانک ها» از مزیت های برنامه ادغام بانک هاست گفت: ادغام می تواند به منزله سد دفاعی در برابر شوک ها و آسیب های اقتصادی برای بانک دچار بحران باشد تا جایی که برخی از کارشناسان، ادغام بانک ها را یک اجبار قلمداد می کنند.

مهدی تقوی در این گفت و گو با بیان اینکه ادغام بانک ها در شرایط کنونی سیاست صحیحی است گفت: بانک های وابسته به نیروهای مسلح به صورت پراکنده در حال فعالیت هستند و با ادغام این بانک ها امر فروش دارایی های مازاد و شعبات انجام خواهد شد و در نتیجه دارایی های راکد انها به چرخه اقتصادی باز خواهد گشت.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه لازمه موفقیت یک بنگاه اقتصادی چابک سازی آن است افزود: متاسفانه برخی از بانک های نظامی به دلیل ترازهای مالی منفی در عرصه بانکداری کارایی لازم را ندارند و با ادغام این نوع بانک ها و موسسات اعتباری که صورت های مالی مثبت دارند، بانک قوی تر و با سرمایه پایه بیشتر تشکیل و در نتیجه عملکرد مثبت تری در عرصه بانکی خواهد داشت.

وی افزود: نزدیک شدن صورت های مالی بانک های ایرانی به استانداردهای روز دنیا را می توان از دیگر مزایایی ادغام متصور شد.

تقوی با تاکید بر کاهش هزینه بانک ها با امر ادغام تصریح کرد: از دیگر مزایایی ادغام بانک ها می توان به کاهش هزینه های جاری شعب و همچنین هزینه های خدمات اشاره کرد. البته در این مجال باید خاطر نشان کرد که رشد بانک ها در سایه ادغام می تواند از اصلی ترین مزایایی ادغام محسوب شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: