کد مطلب: 27614       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ جمعه ۱۷ خرداد ساعت 8:16
نسخه چاپی

استاندار موقتی که نتوانست حکم سرپرستی فرماندارانش را محکم کند

استعفای فرماندار لنده، استعفای فرماندار کهگیلویه و تغییر فرماندار شهرستان دنا، همه و همه نشانه نارضایتی فرمانداران منتخب احمدی استاندار غیربومی کهگیلویه و بویراحمد است که نتوانست بسات سرپرست بازی را جمع کند. شنیده ها حاکی از آن است که دلیل اصلی استعفای این سرپرست ها، نارضایتی آنها از حمایت قاطع استاندار و تایید نشدن حکم فرمانداری آنهاست.

بشارنیوز، نیک می دانیم سرپرستان فرمانداری ها در زمینه تغییر و تحولات مدیریت ها و حتی معاونان خود، تا پیش از تایید نشدن حکم فرمانداری، اختیارات محدودتری دارند و نمی توانند با قاطعیت در حوزه استحفاظی و حاکمیت خود عمل کنند.
استعفای سرپرست فرمانداری کهگیلویه با محاسنی هم همراه بود که از آن می توان به عنوان تلنگری به استاندار یاد کرد زیرا بعد از این استعفا تکلیف چند معاونت در فرمانداری کهگیلویه معین شد.
در گچساران نیز نحوه انتخاب فرماندار هر چه باشد، چیزی نبوده که استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آن نقش مستقیم و تعیین‌کننده‌ای داشته باشد و فارغ از خوب و بد این انتخاب باید گفت که او مستقیما با سفارش و بدون لحاظ معیارهای انتخاب یک فرماندار آمده است.
در بین مدیران‌کل، مدیران شهرستانی و و بخشداران هم تا دلمان بخواهد حکم‌های سرپرستی بیش از ۶ ماه وجود دارد و این موضوع بسیاری از کارها را لنگ کرده است.
همه این تصمیمات متزلزل از سوی استاندار نشان از سهمیه‌بندی و دخالت نمایندگان مجلس و سیاسیون دارد که استاندار نیز به دلایلی که همه می‌دانند به آن‌ها تن می‌دهد اما چون گزینه واقعی خودش نیستند، مجبور است با همین شیوه آزمون و خطایی، مدیران را انتخاب کند  تا شاید بعد و با محرز شدن ضعف آنها و یا دلایل موجه دیگر، بتواند نمایندگان را به تغییر آنها مجاب کند.
بعید است خود آقای احمدی هم این ایرادات اساسی در انتخاب‌هایش و موانع آزادی عملش در انتصاباتش را نپذیرد.
بسیاری از همین تغییرات فعلی هم به نوعی نشانه‌ای از عدم موافقت دلخواهانه استاندار با گزینه‌های فرمانداری‌های این استان بوده است اما نشانه‌های خوبی از انتخاب جانشین‌ها نیز وجود ندارد و احتمالا درب انتصاب‌‌ها در کهگیلویه و بویراحمد بر همین پاشنه، خواهد چرخید.
این روزها بیشتر از آنکه عملکرد مثبت مدیران نقل محافل باشد، استعفای آنها باسودای نمایندگی یا برکناری به بهانه غیر همسویی زبان زد محافل شده است. شاید اگر با رفتن احمدی از کهگیلویه و بویراحمد استاندار موقت دیگری نیاید، فرمانداران مقتدرتر و با حکم غیرسرپرستی و محکم تری به شهرستانهای استان بیاید و بسات موقت بازی جمع شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: