کد مطلب: 28249       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير ساعت 7:30
نسخه چاپی

افتتاح 3 بخش درمانی و تصفیه خانه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج

سه بخش درمانی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج شامل NICU، نوزادان، سی تی اسکن و همچنین تصفیه خانه این بیمارستان روز سه شنبه در آئینی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد , مسوولان استانی و محلی به بهره برداری رسید.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این آئین اظهار داشت: به مناسبت ۲۵ تیرماه، روز تأمین اجتماعی سه بخش درمانی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج شامل NICU، نوزادان، سی تی اسکن و همچنین تصفیه خانه این بیمارستان در مجموع با اعتباری افزون بر ۵۵ میلیارد ریال افتتاح شد.

پیام اکبری افزود: بخش درمانی NICU و نوزادان این بیمارستان با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال تجهیز شد و بخش NICU دارای ۴ تخت و نوزادان دارای ۶ تخت است.

اکبری بیان کرد: با پیگیری های متعدد دستگاه سی تی اسکن این بیمارستان با اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد ریال خریداری شد که یکی از بهترین و مجهزترین دستگاه های سی تی اسکن در استان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سال ۹۷ برای نخستین بار در بین مراکز درمانی و غیر درمانی لوح و تندیس مرکز خدماتی سبز در استان به دلیل منطبق بودن سیستم های بهداشتی و درمانی با محیط زیست و نبود آلودگی به بیمارستان شهدای گمنام یاسوج اهدا شد.

وی تصریح کرد: سیستم تصفیه خانه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج نیز امروز با اعتباری افزون بر ۵ میلیارد ریال افتتاح شد که از ۷۰ درصد آب این سیستم برای آبیاری فضای سبز این بیمارستان استفاده می شود.

اکبری گفت: با گسترش این بخش های درمانی و خدماتی به دنبال رضایت مندی هر چه بیشتر بیماران و همراهان آنان از وضعیت خدمات دهی در این بیمارستان هستیم.

حدود ۴۶ درصداز جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد زیرپوشش بیمه درمانی تأمین اجتماعی هستند.

بیمارستان شهدای گمنام با حدود ۷۰ تخت و ۵۰ پرستار به افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خدمات رایگان ارائه می دهد.

سال گذشته برای دومین سال پیاپی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته توانست رتبه اول را در تعداد تخت های بیمارستانی کسب کند.


ایرنا
برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: