کد مطلب: 32663       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن ساعت 7:04
نسخه چاپی
سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی خبرداد:

افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان سال ۹۹ خبر داد.

مجید صفائی از افتتاح پروژه تله‌کابین یاسوج در تابستان سال 99 خبر داد و اظهار داشت: این پروژه در منطقه گردشگری آبشار یاسوج اجرا می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد احداث تله‌کابین را از ضرورت‌های اصلی توسعه گردشگری شهر یاسوج عنوان کرد و افزود: این پروژه از تپه جنوبی آبشار یاسوج به سمت شمال آبشار اجرا می‌شود.

صفائی گفت: مهم‌ترین مشکل سرمایه‌گذار پروژه تله‌کابین یاسوج، بلوکه شدن تسهیلات موردنیاز این پروژه در بانک بود که با پیگیری‌های انجام شده این تسهیلات آزاد شد و در صورتی که مشکل دیگری پیش نیاید مردم یاسوج به زودی صاحب تله‌کابین می‌شوند.

وی به اهمیت تله‌کابین در توسعه گردشگری اشاره داشت و عنوان کرد: تله‌کابین از مهم‌ترین ابزارهای صنعت توریسم است که به عنوان یکی از حلقه‌های مغفول توسعه کهگیلویه و بویراحمد در زمینه گردشگری مورد توجه و پیگیری قرار گرفت.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد استانی چهار فصل و دارای طبیعتی بکر است که 283 جاذبه گردشگری منحصر به فرد و دو هزار و 500 اثر تاریخی را در خود جای داده است.

صفائی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری زیادی که در این استان وجود دارد و با توجه به اینکه سالیانه گردشگران بسیاری به‌ویژه در بهار و تابستان از این استان بازدید می‌کنند، ایجاد زیرساخت‌ها در این حوزه در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: