کد مطلب: 25776       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ بهمن ساعت 11:50
نسخه چاپی
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

افتتاح 570 پروژه بخش صنعت در دهه فجر

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بهره‌برداری از 570 پروژه بخش صنعت گفت: با افتتاح این پروژه‌ها در دهه فجر برای 25 هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

ایرج موفق در مراسم افتتاح پروژه‌های اقتصادی شهرک‌ صنعتی شماره سه یاسوج در سخنانی کوتاه اظهار کرد: از زمان حضور رحمانی در سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت تقسیط اختیار به استان‌ها واگذار شده و محدودیت سقف و سابقه نیز برداشته شده است.

مشاور وزیر صنعت،معدن و تجارت بیان کرد: دهه فجر امسال در کل کشور بیش از 210 پروژه از 570 پروژه را انتخاب کردیم، سرمایه گذاری  این تعداد پروژه 37 هزار و 500 میلیون واشتغال‌زائی آنها 25 هزار نفر است.

وی ادمه داد: در استان کهگیلویه و بویرحمد 10پروژه امروز افتتاح شد که سرمایه‌گذاری این تعداد پروژه 30 میلیارد و میزان اشتغالزایی 112 نفر است، همچنین 3 پروژه با اعتبار 430 میلیارد تومان و اشتغالزایی 467 نفر کلنگ‌زنی شد.

این مسؤول با اشاره به اینکه علی‌رغم برخی مشکلات و محددیت‌ها شاهد توسعه در واحدهای صنعتی هستیم، گفت: در کل کشور سهم آورده متقاضی در پروژه‌های اقتصادی 35 درصد است و 65 درصد از تسهیلات استفاده می‌کنند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد آورده متقاضی بیشتر است که تأکید ما  در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده بیشتر متقاضیان از تسهیلات است.

وی در ادامه سخنان خود به تسهیلات سرمایه‌ در گردش واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی که از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید معرفی شوند در نظر گرفته است.

موفق به تفیض اختیار استاندار اشاره کرد و گفت: ریاست جلسات صنعتی مانند کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، نشست معادن، نشست‌های ستاد تنظیم بازار، کارگروه صادرات و سایر برنامه‌ها صنعتی به استاندار  این استان واگذار شده است.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: تولید محصولات متیل استات برای اولین بار در  کشور در کهگیلویه وبویراحمد عملیاتی می‌شود که این باعث خوشحالی است.

در ادامه مدیرعامل شهرک‌های صنعتی درمورد پروژهای افتتاح شده توضیحاتی را دادند.

سید هاشم موسوی جهان آبادگفت:طرح آریا شیمی نوتاش(تولید حلال) با پوشش محصولات متیل استات خام و غلیظ، اتیل استات، بوتیل استات، ایزوبوتیل استات و متیلال و ظرفیت ۴۰ تن فعال شده است.

موسوی، افزود: حجم سرمایه گذاری پروژه ۶۰ میلیارد ریال و تسهیلات ۲۰ میلیارد ریالی است.

وی با بیان اینکه این پروژه تحقق اشتغالزایی ۲۰ نفر را فراهم می کند، اظهار کرد: چندین طرح صنعتی و تولیدی طی دهه فجر در استان کلنگ زنی و افتتاح می شود.

پروژه روشنایی و آسفالت شهرک صنعتی یاسوج ۳ با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در آیین افتتاح این پروژه گفت: توسعه زیرساختی شهرک های شهرستان بویراحمد در قالب شش پروژه با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال انجام شد.

سید هاشم موسوی جهان آباد، افزود: علاوه بر تحقق پروژه های زیرساختی، افتتاح چندین پروژه در شهرک های صنعتی استان عملیاتی شده است.

موسوی جهان آباد تصریح کرد: تلاش می شود که با توسعه زیرساختی و خدماتی، گام موثری در ارتقای ظرفیت های شهرک ها و تحقق اشتغال و تولید داشته باشیم.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: