کد مطلب: 23828       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 3:28
نسخه چاپی

افزایش جست‌وجویی‌تلخ در میان کاربران ایرانی گوگل؛ مهاجرت!

کاربران در استان‌های تهران، البرز، قزوین، گیلان و زنجان بیشترین جست‌وجو را داشته‌اند بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه «مهاجرت » نشان می‌دهد در یک سال اخیر، از اوایل آگوست ۲۰۱۷ (مرداد ۹۶) تا آگوست ۲۰۱۸ ( مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلید‌واژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است.

محمدحسین نجاتی: اوضاع اقتصادی در شرایط خاصی قرار گرفته و حالا از گوشه‌ و کنار یه زمزمه تلخی را از سوی برخی دوستان، همکاران و حتی آشنایان خود می‌شنویم: « بریم و مهاجرت کنیم».

بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه «مهاجرت» نشان می‌دهد از اوایل آگوست ۲۰۱۷ ( مرداد ۹۶) تا آگوست ۲۰۱۸ ( مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلید‌واژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است. این افزایش جستجو در میان کاربران ایرانی گوگل در نمودار زیر قابل مشاهده است.

 

مسأله‌ای که می‌تواند هشدار جدی برای مسئولان باشد. چرا که مشکلات اقتصادی و یا حتی چالش‌های اجتماعی و آزادی‌های فردی در داخل کشور ممکن است کاربران این جست‌وجوی تلخ را به مرزی از نا امیدی از شرایط امروز رسانده باشد که آنها فکر مهاجرت را در سر بپرورانند. جزییات بررسی این کلید واژه در گوگل نشان می‌دهد، تمام این سرچ‌ها با هدف شناخت از مهاجرت به کشورهای خارجی انجام شده و ربطی به مهاجرت‌های داخلی ندارد. همچنین، کاربران در ۵ استان تهران، البرز، قزوین، گیلان و زنجان بیشترین جست‌وجو را در کلید واژه مهاجرت داشته اند.

در تصاویر زیر موقعیت استانی کاربران در سرچ کلید‌واژه مهاجرت را مشاهده کنید؛

میزان سرج اینترنتی مهاجرت

میزان سرج اینترنتی مهاجرت

نکته قابل توجه دیگر مربوط به سرچ‌های مشابه مهاجرت در گوگل است. به طوریکه سرچ‌های مشابه‌ای همچون ؛ «مهاجرت به روسیه» ، «ایسلند مهاجرت» ، «بهترین کشورها برای مهاجرت» ، «راه‌های مهاجرت به کانادا» و «مهاجرت به کویت» دارای بالاترین میزان جست‌وجو در سرچ‌های مشابه هستند.

میزان سرج اینترنتی مهاجرت

میزان سرج اینترنتی مهاجرت

میزان سرج اینترنتی مهاجرت

میزان سرج اینترنتی مهاجرت


خبرانلاین
برچسب ها : جست جوی تلخ ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: