کد مطلب: 30525       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ آبان ساعت 4:31
نسخه چاپی
فرماندار گچساران:

با افزایش خودسرانه قیمت ها برخورد جدی می شود

فرماندار گچساران گفت: واحدهای صنفی از افزایش خودسرانه قیمت‌ کالاها در این شهرستان خودداری کنند و با عاملان افزایش قیمت‌ها در بازار این شهرستان برخورد جدی خواهد شد.

علی خوان پایه در جلسه تنظیم بازار گچساران، از آغاز اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار مصرف در این شهرستان خبر داد و افزود: با هرگونه افزایش قیمت کالاها به بهانه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در سطح  شهرستان گچساران برخورد جدی خواهد شد.

وی بیان کرد: رصد بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها  بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی و اصلاح نرخ بنزین، مستلزم همکاری مردم و نظارت بیشتر نهادهای مربوط است. 

خوان پایه تصریح کرد: با اجرایی شدن طرح سهمیه بندی بنزین گشت‌های ویژه در بازار این شهرستان مستقر می شوند و نظارت  قیمت‌ها را  بر عهده دارند.

وی ابراز کرد: هم اکنون گشت های مشترک ادارات و بازرسی از سطح اصناف این شهرستان افزایش یافته و بازرسان اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اداره صنعت و معدن به صورت روزانه بازار را رصد می کنند.

خوان پایه از افزایش نرخ کرایه های تاکسی های درون شهری در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: هر گونه افزایش نرخ کرایه وسایط نقلیه حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس، تاکسی و غیره به بهانه افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: تصمیمات مربوط به افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به صورت متمرکز و سراسری انجام می شود و فعلا نرخ ها به قیمت قبل هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری دوگنبدان گفت: ۷۰۰ دستگاه تاکسی در سطح شهر دوگنبدان مشغول خدمات رسانی به شهروندان هستند.

داوود حبیبی عنوان کرد:۴۰ آژانس تاکسی‌تلفنی و شرکت حمل‌ونقل فعال در دوگنبدان وجود دارد.

وی تعداد تاکسی های موجود در تاکسی تلفنی های این شهرستان را ۳۰۰ دستگاه اعلام کرد.

حبیبی گفت: شهروندان مشکلات و شکایات خود را در حوزه تاکسی و تاکسیرانی برای پیگیری و رفع آن به سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ شهرداری دوگنبدان اطلاع دهند.

مسئول واحد حمل و نقل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  گچساران گفت: با وجود سهمیه‌بندی بنزین و افزایش نرخ آزاد آن، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای حق هیچگونه افزایش نرخ کرایه تاکسی برون شهری را تا اطلاع ثانویه را ندارند.

احمد رضا شیخ ممو افزود: افزایش قیمت سوخت تاثیری بر نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل ندارد  و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد:۱۴۰ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی گچساران هم اکنون به مسافران خدمات می‌دهند.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: