کد مطلب: 30291       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۹ آبان ساعت 6:23
نسخه چاپی
معاون سیاسی و امنیتی استاندار:

انتخابات در کهگیلویه وبویراحمد قومی و قبیله‌ای است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شهرهای بزرگ صحبت‌های سیاسی حرف اول را می زند اما در این استان بیشتر انتخابات از روی قومی و قبیله‌ای است و این کار را سخت می‌کند.

 همایش آموزش فرمانداران، بخشداران و کارشناسان با حضور رئیس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دروه مجلس شورای اسلامی در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

 در این نشست احد جمالی با تبریک ماه ربیع الاول و آغاز هفته وحدت گفت: بنا به روایت اهل تسنن روز ولادت پیامبر(ص)12 ربیع  و بنا به روایت ما شیعیان ۱۷ربیع الاول روز ولادت نبی اکرم است.

وی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در خدمت افرادی هستیم که قسمتی از حاکمیت این استان را در دست دارید.

جمالی با بیان اینکه مسوولیت شما بسیار بالا است چرا که استان ما یک استان عشیره‌ای است و پیچیدگی‌های شهری را به آن معنا ندارند، گفت: طبیعت تمامی عشیره‌ها این است که سریع و از روی احساسات تصمیم می‌گیرند.

رئیس ستاد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بایستی ما مسوولان  به سمت عقلانیت حرکت کنیم، عنوان کرد: راهکار شما برای موفقیت در این عرصه تدبیر و استفاده از خرد جمعی است.

  جمالی با اشاره به اینکه بایستی از ظرفیت‌های مختلف درانتخابات استفاده شود، ابراز کرد:موضوع ما برگزاری انتخابات است آن هم انتخابات مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

جمالی گفت: در شهرهای بزرگ صحبت‌های سیاسی حرف اول را می زند اما در این استان بیشتر انتخابات از روی  قومی و قبیله‌ای است و این کار را سخت می‌کند.

 این مسئول با بیان اینکه در صورتی در این انتخابات موفق خواهیم بود که از نخبگان در تمامی ظرفیت‌ها بهره برد، ابراز کرد: فلسفه مدیران اجرایی کشور این است که  بایستی مدیریت پدر بودن را بلد باشند.

 رئیس ستاد برگزاری انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ما رسالتمان اجرای قانون انتخابات است.

وی با بیان اینکه وزرات کشور مجری برگزاری انتخابات است، خاطرنشان کرد:نباید شائبه‌ای ایجاد شود که مدیران بر علیه له و یا به نفع افرادی کار کنند.

 جمالی با اشاره به اینکه موضوع امنیت رکن اصلی انتخابات در استان است، ابراز کرد: بهره‌گیری از بزرگان، سلامت انتخابات، حضور حداکثری و امنیت از ارکان اصلی انتخابات است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بایستی در انتخابات رقابت به وجود آورد تا  در جامعه نشاط اجتماعی ایجاد شود، تصریح کرد:جامعه‌ای زنده  و پویا است که در آن نشاط و شادابی باشد.

وی با اشاره به اینکه این استان نشان داده که در انتخابات حضور حداکثری داشته است، تصریح کرد: انتظاری که از مجریان انتخابات است اینکه سیستمی بایدعمل کرد واگر همه با هم باشیم می‌توانیم این عمل را انجام دهیم.

 جمالی با اشاره به بیانات رهبری در حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: جمهوری ما، جمهوری اسلامی است ‌و بر اساس آرای مردم  تصمیمات اتخاذ می‌شود.

 رئیس ستاد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:  با توجه به موقعیت خاصی که در منطقه است و چشم‌های که به کشور است یک انتخابات سالم برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به بیانات رهبری در مورد اینکه رای مردم حق الناس است، خاطرنشان کرد: ما نماینده اجرایی حاکمیت هستیم و مابه عنوان مسوولان اجرایی قانون باید بدانیم که چقدر در قلب مردم محبوبیت ایجاد کرده‌ایم.

جمالی با تأکید بر برگزاری انتخابات باشکوه گفت: ما مجریان انتخابات هستیم و علاوه بر برگزاری انتخابات باشکوه و پرشور موظفیم انتخاباتی سالم و قانونمند را برگزار کرده و در این راستا باید همه کمک کنند.

وی خدمات مسئولین را در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را حائز اهمیت برشمرد و افزود: اقدامات مسؤولین و مدیران در افزایش رضایتمندی مردم تأثیر دارد و این تأثیرگذاری در تحقق شرط حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس دوم اسفندماه امسال ارتباط مستقیم دارد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: