کد مطلب: 28985       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۶ شهريور ساعت 7:58
نسخه چاپی
رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:

انحلال5 مرکز علمی و کاربردی دولتی در استان

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 5 مرکز علمی و کاربردی استان تا پایان شهریور ماه انحلال و به بخش خصوصی منتقل می شوند.

امین موسایی افزود:  مراکز وابسته به دولت تا پایان شهریور ماه اعلام انحلال می کنند و به بخش خصوصی انتقال می یابند.

وی اظهارکرد: این مراکز شامل مرکز علمی کاربردی جهادکشاورزی گچساران، فنی و حرفه ای گچساران، فنی و حرفه ای دهدشت، بهزیستی یاسوج و میراث فرهنگی یاسوج است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تعداد دانشجویان این مراکز خیلی کم است و همین تعدادی که دارند به مراکز معین انتقال داده می شوند.

موسایی با بیان اینکه ۶۳۴۰ نفر جمعیت دانشجویی دانشگاه های علمی کاربردی استان است، خاطرنشان کرد: ۵۱۰۰ دانشجوی مرد و ۱۲۴۰ دانشجو و با حدود 40 کد رشته در مراکز علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند .

وی از فعالیت 6 مرکز علمی کاربردی در استان خبر داد و بیان کرد: این مراکز رشته های مختلفی را با نگاه مهارت محوری در یاسوج، دهدشت و گچساران پوشش می دهند .

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد پوشش مهارت محوری به شکل تخصصی را از محورهای فعالیت دانشگاه علمی کاربردی دانست و ادامه داد: یکی از حلقه های مفقوده ما در آموزش عالی، تحقق مهارت های کاربردی است .

موسایی عنوان کرد: کیفی سازی آموزش ها نقش موثری در خروجی محوری اهداف داشته و در این راستا نیز اقداماتی شکل گرفته است .

وی با اشاره به ضرورت تبدیل علم به ثروت، تاکید کرد: همچنین پیوند صنعت و دانشگاه از نیازهای موجود بوده و اقداماتی در این بخش انجام شده است .

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پوشش رشته ای در این دانشگاه، بیان کرد: هم اکنون در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ثبت نام داریم که ثبت نتام مقطع کاردانی از دوم شهریور ماه شروع شده و تا پایان هفته نیز تمدید شده و ثبت نام کارشناسی ناپیوسته نیز از 10 شهریور ماه اغاز شده است که احتمال دارد تمدید شود.

موسایی با یبان اینکه 600 مدرس در مراکز علمی کاربردی استان مشغول تدریس هستند، افزود: دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کند.

وی بیان کرد: حدود 80 درصد دانشجویان مراکز علمی کاربردی استان بومی هستند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: از مهر ماه امسال هر مرکز علمی کاربردی باید حداقل 5 درصد از شهریه دریافتی خود را صرف امور و فعالیت های فرهنگی کند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: