کد مطلب: 29789       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر ساعت 9:21
نسخه چاپی

دو انفجار صبح امروز در بدنه نفتکش ایرانی/ احتمال اصابت موشک

همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز در حال حاضر در وضعیت با ثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی در صدد کنترل آن هستند.

نفت کش ایرانی SABITY متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت های ۵ و ۵:۲۰ صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

خوشبختانه همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز در حال حاضر در وضعیت با ثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی در صدد کنترل آن هستند.

 

جزئیات محل وقوع حادثه

 مبدا حرکت نفتکش از بندر فجیره بود و در دریای سرخ دچار حادثه شد. دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق اسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است.

 

موقعیت نفتکش آسیب دیده ایران در دریای سرخ

 

تصویر نفتکش SABITI

 

در حال حاضر کارشناسان فنی کشتی و کارشناسان مستقر در اتاق اضطرار شرکت در حال بررسی وضعیت و علل این حادثه هستند.

 

مشخصات نفتکش ایرانی آسیب دیده در دریای سرخ

 

 

تکذیب ایجاد حریق در کشتی

بر خلاف برخی اخبار منتشر شده هیچ گونه حریقی در کشتی رخ نداده است و کشتی کاملا در وضعیت باثبات قرار داشته و خوشبختانه همه کارکنان در وضعیت کاملا ایمن و سالم به سر میبرند

 

نشت نفت کشتی متوقف شد

بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از کشتی سانحه دیده SABITI نشت نفت از کشتی به حداقل رسیده است. بار دیگر تاکید بر این نکته ضروریست که هیچگونه حریقی در کشتی رخ نداده و همه پرسنل در وضعیت کاملا ایمن و سالم قرار دارند و وضعیت کلی کشتی نیز در حال کنترل است.

العالم در خبری درباره نفتکش ایرانی از قول مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران نوشت: هیچ طرفی هیچ گونه کمکی به نفتکش ایرانی نکرده است و نفتکش هنوز ادامه مسیر نداده است. همچنین مسیر نفتکش را برای خروج از دریای سرخ تغییر خواهیم داد.

 

واکنش‌های جهانی به انفجار نفتکش ایرانی

 

از سوی دیگر، خبر حمله تروریستی به نفتکش ایرانی در دریای سرخ، به‌سرعت در حال تبدیل شدن به خبر اول رسانه‌های بین‌المللی است.

 

 

تکذیب اصابت موشک به نفتکش ایرانی

خبر منتشر شده در خصوص اصابت موشک از خاک عربستان به نفتکش ایرانی که به نقل از شرکت ملی نفتکش منتشر شده است تکذیب می‌شود. اطلاعیه اولیه شرکت ملی نفتکش ایران تنها مرجع اطلاع‌رسانی است.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: