کد مطلب: 26958       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين ساعت 6:52
نسخه چاپی
در جلسه شورای شهر یاسوج مطرح شد:

بار سنگین ترافیک در بعضی از نقاط شهر/ ارجاع نرخ جدید کرایه تاکسی های درون و برون شهری یاسوج به کمیسیون تطبیق

موضوعاتی که در جلسه شورای شهریاسوج مطرح شد: بار سنگین ترافیک در بعضی از نقاط شهر ونرخ جدید کرایه تاکسی ها برای نقاط مختلف درون و برون شهر یاسوج با نظر اعضای شورای اسلامی تعیین و جهت تأیید نهایی به کمیسیون تطبیق ارجاع داده شد.

به گزارش بشارنیوز، در این نشست ابتداموضوع ترافیک سنگین بعضی از مراکز شهر مورد بررسی قرار گرفت.

علی اکبری تبار با اشاره به اینکه بلوار عدل وبلوار سی متری شهدا از مراکز شهراست گفت:این نقاط در چندسال اخیر دچار یک بن بست ترافیکی سنگین شده است.

سی متری شهدا از هردوطرف دارای بن بست ترافیکی سنگینی است که،خروجی این محدوده روبه رو دانشگاه علوم پزشکی و طرف دیگر این بلوار به چهارراه عالیوند ختم می شود که بازهم دارای بار ترافیکی است.

 وی افزود:این ترافیک سنگین باعث سردرگمی شهروندان ومسافران می شود.که این مشکل را از مطالبات عمومی دانست که باید توسط شورای ترافیک حل شود.

اکبری تبارگفت: بلوار عدل یکی از شاخص ترین بلوارهای مرکز شهراست که این بلوارهم بخاطر وجود تعداد زیاد بنگاه ها و نمایشگاه های ماشین دچار یک اشفتگی وبارترافیکی سنگینی  است.

این عضو شورا به سروصداهای ایجادشده و نارضایی ساکنین این منطقه که ناشی از وجود این بنگاها است اشاره کردگفت:  بلوا عدل یکی از بزرگترین بلوارهای شهر است ولی ساکنین این منطقه  به بعضی از خدمات(نانوایی،داروخانه،میوه فروشی)دسترسی ندارند.

وی افزود:با انتقال دادن تعدادی از این بنگاهها به  نقطه دیگر شهر میتوان از بارترافیکی این منطقه کم کرد.

اکبری تبارگفت:دستگاههای متولی این موضوع راحل کنند.

در ادامه محمدرحیم دهراب پوراظهارداشت:ترافیک سطح شهر یاسوج و 90 درصد معابروگذرگاههابا توجه به گره های ترافیکی نگران کننده است.

وی افزود:بسیاری از معابر و حتی بلوارهای نیاز به اصلاح دارند از میدان انقلاب که حرکت کنیم برای رسیدن به مرکز شهر باید میدان امام حسین را دور بزنیم .

دهراب پور گفت:باید با دعوت ازمسئولان تصمیم گیرنده در مورد ترافیک وتشکیل یک کارگروه و بازدید میدانی از شهر و مراکزی که الویت دارند شناسایی  و چاره ای اندیشه شود.

در ادامه جلسه تعیین نرخ کرایه تاکسی های درون و برون شهری با حضور، نماینده تاکسی داران و نماینده سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهر یاسوج مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست ابتدا نمایندگان تاکسی داران با ابراز گلایه از نرخ پایین کرایه در شهر یاسوج خواستار تصمیم گیری و تعیین نرخ مناسب کرایه توسط شورای اسلامی شهر براساس تورم و گرانی بازار شدند. در ادامه دهرابپور از اعضای شورای شهر پیشنهاد نصب تاکسی متر و محاسبه کرایه تاکسی براساس کیلومتر را ارائه کرد که با توضیحات نگین تاجی دیگر عضو شورا مبنی بر هزینه بر بودن خرید تاکسی متر و ناتوانی شهرداری در تهیه تاکسی متر، این پیشنهاد مورد قبول قرار نگرفت.

آشنا، رییس شورای اسلامی شهر یاسوج نیز تعیین نرخ جدید برای تاکسی داران را منوط به مشخص شدن میزان مسافت بین ایستگاهها براساس کیلومتر، توجه به میزان ترافیک مسیرهای مشخص شده و همچنین رجوع به نرخ نامه مصوب کشوری برای هر کیلومتر اعلام کرد که با بررسی و مشورت اعضای شورا و با توجه به توان مالی شهروندان این پیشنهاد نیز رد و در نهایت با نظر مثبت کلیه اعضاء و نمایندگان تاکسی داران مقرر شد تا افزایش قیمت برای تاکسی های درون و برون شهری براساس درصد مشخص تعیین شود که نرخ جدید کرایه تاکسی ها برای نقاط مختلف درون و برون شهر یاسوج با نظر اعضای شورای اسلامی تعیین و جهت تأیید نهایی به کمیسیون تطبیق ارجاع داده شد.

در این جلسه همچنین بر نظارت مستمر بازرسان سازمان تاکسیرانی شهر یاسوج بر نرخ کرایه ها تأکید شد و مقرر گردید پس از ابلاغ نرخ نامه جدید اعضای شورای شهر نیز به نوبت بر صحت اجرای مصوبه شورا نظارت داشته باشند.

تعیین تکلیف نرخ کرایه آمبولانس و جرثقیل از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه بود که رییس شورای شهر یاسوج با انتقاد از عدم وجود نرخ مصوب خواستار شفاف سازی و نظارت دقیق بر این موضوع شد. آشنا تأکید کرد: بر اساس قانون تعیین و نظارت بر نرخ های ناوگان حمل و نقل شهری از وظایف شورا بوده اما متأسفانه بعضاً شاهد تخلفاتی از سوی خودروهای خدماتی مانند آمبولانس و جرثقیل هستیم که نیازمند پیگیری است. وی تصریح کرد: سازمان تاکسی رانی موظف به تنظیم جدول و ارجاع به شورا جهت تعیین تکلیف است.

وی همچنین بر نظارت دقیق بر نحوه خدمات دهی متصدیان پارکینگ های شهر یاسوج تأکید کرد و گفت: متأسفانه برخی از صاحبان پارکینگ در سطح شهر یاسوج از پارکینگ داری تنها دریافت مبلغ حق پارکینگ را می دانند و مسئولیتی در قبال امنیت خودروها ندارند که این امر نیز نیاز به تذکر و پیگیری دارد.

آشنا در مورد مراحل برگزاری مناقصه و مزایده اموال شهرداری نیز گفت: کلیه مناقصات و مزایده های اموال شهرداری باید طی مکاتبات اداری در شورای اسلامی شهر تعیین تکلیف شود و در غیراینصورت تخلف است و سازمان خاطی باید پاسخگو باشد.

 تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: