کد مطلب: 26739       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۱۷ فروردين ساعت 5:17
نسخه چاپی
مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

بازدید یک میلیون و 395 هزار نفر از مناطق گردشگری استان

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از اول تعطیلات نوروزی تا شانزدهمین روز از فروردین 98 یک میلیون و 395 هزار و 783 نفر از جاذبه‌ها و مناطق گردشگری استان دیدن کردند.

محمود باقری اظهار داشت: در روز شانزدهم فروردین ماه یک هزار و 386 نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد اقامت و اسکان داشته‌اند.
وی ادامه داد: همچنین تعداد بازدید کننده از آثار و جاذبه‌های کهگیلویه و بویراحمد 42 هزار و 205 نفر بوده است.
باقری گزارشی از اسکان گردشگران از استان از روز نخست تعطیلات تا پایان شانزدهم فروردین ارائه داده که بر اساس آن تعداد اسکان یافتگان در استان 692 هزار و 321 نفر بوده است.
به گفته باقری از 28 اسفند تا 13 فروردین سال 97 یک میلیون و 80 هزار و 553 نفر اقامت‌ کننده، یک میلیون و 843 هزار و 134 نفر بازدید کننده در استان ثبت شد.
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بارش های سامانه اخیر بر کاهش تعداد گردشگران از این استان تاثیر زیادی داشت که هم اینک با پایدار شدن شرایط آب و هوایی شمار گردشگران رشد قابل توجهی یافته است.
استان کهگیلویه وبویراحمد با داشتن چشمه ها و تفرجگاه های بکر، آبشارهای زیبا، رودخانه های خروشان همراه با مناظر بدیع گردشگری پذیرای خیل مسافران نوروزی بود.
دریاچه های طبیعی،پوشش جنگلی درختان سرسبز بلوط و رایحه خوش بوته های کوهساران، جلوه ای دیگر از طبیعت سحرانگیز و رویایی را در خود به نمایش گذاشته است.
کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 280 تفرجگاه طبیعی، حدود 2 هزار و 600 اثر تاریخی، 750 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران نوروزی خواهد بود.
استان 713 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران سالانه پذیرای سه میلیون گردشگر است که تعدادی جهانگرد هم در میان آنها به چشم می خورد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: