کد مطلب: 30468       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ جمعه ۲۴ آبان ساعت 4:18
نسخه چاپی

بالاخره شهردار عوارض سنگین را گردن گرفت! / صندلی ام را واگذار می کنم/ مناظره نمی کنم

بعد از کش و قوس های فراوان و انتقادات اعضای شورا ومردم نسبت به شهردار ودعوت ایشان به مناظره توسط یکی از اعضای شورای شهر، وی در این باره پاسخ داد و مناظره را رد کرد. شهردار یاسوج با حضور در گفتگویی به برخی سوالات در خصوص حواشی اخیر از جمله صحبت های مطرح شده از سوی یکی از اعضای شورای شهر یاسوج پاسخ داد.

نستهن مقدم گفت: مناظره را نمی پذیرم و بحث مربوط به عوارض هم کاملا منطقی و متناسب با درآمد و هزینه های مردم است و زیاد نیست.

وی گفت: بعد از انتخاب اعضای شورا توسط مردم آنها انتظار دارند شورا با جلسات منظم و قوانین و آیین نامه ها کار و مشکلات مردم در تمام سطوح شهر را  رصد کنند، یکی از وظایف آنها انتخاب شهردار است که بنده با ۶ رای حاضر در شورا با یک نفر که حضور نداشت، انتخاب شدم، بنده حاضر هستم منافع و صندلی خودم را واگذار کنم اما بر روی منافع مردم نمیتوانم معامله کنم، بنابراین احساس میکنم کار را باید انجام دهیم و آنها باید نظارت کنند.

وی افزود: معتقد هستم شیطنت ها و ادعاهایی مبنی بر تخلفات شهردار در حوزه عوارض  مطرح می شود باید گفت عوارض یک لایحه قانونی بوده که  به شورا ارسال می کنند و اجرای آن بعد از تصویب و بعد از تطبیق نهایی اجرای آن برای شهرداری الزامی است، کسانی که مدعی افزایش آن بودند، مقدار افزایش آن در بین سایر استان ها کمترین مقدار افزایش است، از طرفی ۲۰ کد درآمدی ما را دیوان عدالت اداری تشخیص داد که دریافت نشود و نگرفتیم، بنابراین کسانی که به دنبال افزایش درآمد شهرداری و اخذ عوارض واقعی برای شهرداری بودند اکنون عکس آن عمل می کنند زیرا تیم آنها تغییر کرده است، بنده بدهکار هیچ تیمی نیستم.

شهردار یاسوج گفت: مردم از مسوولان خدمت می خواهند شورا در مکان  مقدس خود اگر سوال یا ابهامی دارد شهردار به آنها پاسخ می دهد، از طرفی نهاد های نظارتی به ترتیب مدیر کل امور شهری، معاونت امور شهری، فرماندار، استاندار، می توانند ابهامات و تخلفات را بررسی کنند، اما اینکه سنگ بزرگی توسط برخی از اعضای شهر انداخته می شود و بیان می کنند شهرداری نباید در فلان منطقه فعالیت میکرد، که باید گفت اگر آن منطقه نبود و مکان دیگر بود چه نظری داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر برای مطرح شدن نباشد چه لزومی دارد لقمه را دور سر خود بگردانیم، شورا محل رسیدگی و مصوبه و طرح و برنامه است، و شهرداری محل اجرا است، مناظره یعنی چه، مگر ما از دوقبیله جدا هستیم بنده مصوب شورا هستم و مناظره را وارد نمیدانم.

 

 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: