کد مطلب: 32722       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن ساعت 9:03
نسخه چاپی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبرداد:

تبدیل حدود ۱۱هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دیم استان به آبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون قریب به ۱۱هزار و ۵۰۰هکتار از اراضی دیم در استان به اراضی آبی تبدیل شده است.

الیاس تاج الدینی افزود: اصلی ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی حفظ منابع آب و خاک است که حرکات خوبی از جمله تبدیل اراضی دیم به آبی، توسعه روش های نوین آبیاری و توسعه باغات در اراضی شیبدار انجام داده ایم.

وی اظهار کرد: تاکنون قریب به ۱۱هزار و ۵۰۰هکتار از اراضی دیم در استان به اراضی آبی تبدیل شده است و در بحث تجهیز اراضی آبی که داشتیم به سامانه های نوین آبیاری موفقیت بسیار خوبی در سطح کشور کسب کردیم و معمولا جزو استان های اول تا سوم در کشور هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد اراضی آبی در استان به روش های نوین آبیاری مجهز شدند.

تاج الدینی ادامه داد: پرورش گیاهان در مزارع گلخانه مزایای بسیار خوبی از نظر صرفه جویی در مصرف آب و عملکرد بالا و خارج از فصل دارد و سیاست این است که به این سمت برویم.

به گزارش ایسنا، وی عنوان کرد: در تمام شهرستان های استان به جز دو شهرستان دنا و لنده، شهرک گلخانه ای داریم و زیرساخت ها در حال آماده سازی است که در سال آینده به این مهم دست پیدا کنیم.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: