کد مطلب: 29848       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر ساعت 5:43
نسخه چاپی

۶۰۳ تجمع در ۶۵۱ فراخوان! «سکوت» در جنگ روانی دشمن

«سردار حسین رحیمی»، رئیس پلیس تهران بزرگ طی سخنانی در صحن علنی شورای شهر تهران گفته است: به دلیل هجمه‌های سنگین دشمنان در ۶ ماهه امسال ۶۵۱ مورد فراخوان به نام‌های مختلف داشته‌ایم که دو درصد رشد داشت و ۶۰۳ مورد تجمع نیز صورت گرفته است.

وی تصریح می‌کند: به اطلاع همگان می‌رسانم علی‌رغم ۶۰۳ مورد تجمع حتی کوچکترین مساله‌ای هم نداشتیم و حتی از آنها حمایت کرده‌ایم.

 

رحیمی می‌افزاید: بسیاری از افرادی که تجمع داشته‌اند یا مالباخته بوده و یا به طور مثال پولی را برای خودرو کنار گذاشته بودند که دچار مشکل شده بود یا کارگرانی بوده که شرایط‌شان با مشکلاتی همراه بوده است و حتی ما مسئولین را آوردیم که در مواردی به آنها پاسخ دهند و این فرق پلیس ما با پلیس فرانسه است که ادعای آزادی دارد.[۵]

 

*ما و مخاطبانمان به حکم آنچه طی ۳ سال گذشته در مجموعه وبلاگ مشرق پیرامون «فتنه اقتصادی» توضیح داده‌ایم؛ از مفهوم آشکاری که از مقایسه عددی -ولو اتفاقی- بین تعداد فراخوان‌ها و تعداد تجمعات بروز می‌کند تعجب نکرده‌ایم!

در اشاره به آنچه که سردار رحیمی گفته است ما ۷ سؤال را از محضر مقامات ذیربط می‌پرسیم و قضاوت را به مخاطبان محترم واگذار می‌کنیم:

یکم: علت این عطش دشمن به "فراخوان تجمع" به جای تهدید نظامی و تهدید تروریستی و غیره چیست!؟ و چرا بستر تمام این فراخوان‌ها از لردگان گرفته تا انتخابات و غیره یکسان است!؟

دوم:‌ آیا پروژه‌ای با کارنامه مشخص برای کاستن از عطش دشمن برای ایجاد تجمع وجود دارد!؟ اگر دارد پس چرا شاهد افزایش تجمعات هستیم؟

سوم: علت علاقه کسانی در دولت، مجلس، ‌ شورای شهر و ستاد اصلاحات به فراهم کردن زمینه‌های تجمع همزمان با ازدیاد فراخوان‌های دشمن چیست!؟

چهارم: مشخصاً راه کاهش تجمعات و جمع کردن بستر اعتراض خیابانی به بهانه مشکلات اقتصادی چیست؟ و اگر کسانی هستند که این راه‌ها را می‌دانند چرا اثری از اجرای دانسته‌های آنان نیست!؟

پنجم: تکلیف تعامل با کسانی که همواره در منابر و تریبون‌ها مشغول صحبت از اغتشاش از شمال تا جنوب تهران، اغتشاش میلیونی، عام‌البلوی بودن جامعه ایران، مطلوب بودن فرصت انتخابات برای تجمع و مقولاتی از این دست هستند، چیست!؟

ششم: غیر از مقام معظم رهبری، کدامیک از مسئولان ذیربط، کارنامه روشنی در دفاع از مثبتات اقتصادی کشور و ایستادگی در مقابل جنگ روانی دشمن در عرصه اقتصادی را دارند!؟ مقام معظم رهبری، هم به مایه افتخار بودن جمهوری اسلامی اشاره کرده‌اند و هم کراراً به مثبتات اقتصادی نظام اشاره داشته‌اند. اما این سخنان نه در بیان مسئولان و نه در صدا و سیما مورد اقتراح و تکرار نیست.

و هفتم: برخی کارشناسان معتقدند این حرکت و عطش دشمن هدفی با محتوای "فتنه اقتصادی" را دنبال می‌کند. آنها در همین زمینه و از ۱۰ سال قبل به یک نوشداروی مهم نیز اشاره دارند.

با عنایت به درستی پیش‌بینی این کارشناسان، آیا کسی از مسئولان محترم تحلیلی درباره این فتنه اقتصادی، چرایی بروز زمینه‌های آن از ۱۰ سال قبل و نوشداروی آن دارند؟

اگر دارند چرا "اغتشاشات دیماه ۹۶" رخ داد؟

در اشاره به صحبت‌های سردار رحیمی بیان این نکته ضروریست که علیرضا علوی‌تبار از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی در یک تریبون عمومی خواستار برگزاری تظاهرات با استفاده از فرصت انتخابات شد. [۶] محمدرضا تاجیک، از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب نیز چندی قبل صراحتا ابراز کرد که "دلیلی برای صبر مردم نمی‌بینم! "[۷]

بدیهیست که فراخوان و اظهارات این افراد جزو آمار سردار رحیمی نبوده است...برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: