کد مطلب: 27463       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت 9:56
نسخه چاپی
مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

تدوین طرح جامع بافت تاریخی دهدشت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع بافت تاریخی دهدشت تدوین خواهد شد

محمود باقری افزود: برای سال جاری تخصیص ۱۰ میلیارد تومان برای مرمت و مقاوم سازی بافت تاریخی دهدشت را داشته‌ایم و تملک بخشی از بافت تاریخی، محصور سازی بافت، تهیه طرح جامع و پلن مدیریتی بافت تاریخی، مستند سازی بافت و کاوش بخشی از بافت را با در نظر گرفتن ابلاغ اعتبارات خواهیم داشت.

باقری با بیان اینکه موزه شهر یاسوج طی سال جاری به بهره برداری خواهد می‌رسد، اظهار کرد: برای سال جاری دو موزه بخش خصوصی افتتاح خواهد شد و عملیات اجرایی موزه نفت نیز در دستور کاری قرار می‌گیرد.

باقری با تاکید بر اینکه حراست، حفاظت و نگه داری از آثار تاریخی از جمله اهداف در بخش میراث فرهنگی است، ابراز داشت: در سال گذشته شش پرونده حفاری با ضبط بیش از ۳۵ دستگاه فلزیاب را شاهد بودیم.

باقری بر مردمی سازی حفاظت از آثار تاریخی تاکید کرد و از فعالیت ۷۰۰ نفر در قالب انجمن میراث فرهنگی خبر داد.

وی افزود: تلاش می‌شود ارتقای ظرفیت‌های انجمن را محقق سازیم.

باقری با اشاره به اینکه تعمیر و مرمت آثار موزه‌ای نیز اجرایی شده، اظهار کرد: مرمت ۷۰ قلم و ساماندهی ۷۰۰ شیء موزه‌ای نیز توسط میراث فرهنگی انجام شد.

باقری با بیان اینکه ثبت ملی آثار مختلف در دست اقدام است، اظهار کرد: در مجموع ۲۸ اثر تاریخی استان طی سال گذشته به ثبت ملی رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: ۲۲ اثر طی سال ۹۸ به ثبت ملی خواهد رسید و مرمت و ارتقای حفظ و نگه داری آثار تاریخی را خواهیم داشت.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: