کد مطلب: 26516       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند ساعت 6:49
نسخه چاپی

تعطیلی دانشگاه پیام نور کلید خورد

پس چند سالی که از وعده های جور واجور مسئولان وقت آنزمان تاکنون وعدم تعهد به وعده های داده شده گذشت بالاخره مسئولان استانی پیام نور تعطیلی دانشگاه چرام را کلید زدند.

به گزارش بشارنیوز، امروز دانشجويان رشته های مختلف در فرمانداری جمع شده و خواستار پیگیری مطالبات خویش از مسئولان پیام نور استان شدند
در این نشست که تعداد زیادی از دانشجویان با فرماندار دیدار کردند و از دغدغه های خویش نسبت به تعطیلی پیام نور با ایشان سخن گفتند و دکتر فتاحی با متانت وصبر و حوصله فراوان به تک تک سخنان گوش سپردند وتلاش نمودند که استرس ونگرانی دانشجویان را تقلیل دهند و متعهد شدند تا تعیین تکلیف نهایی پیگیری نمایند.
در ادامه جلسه که با فراخواندن رئیس پیام نور چرام به اتاق فرماندار ادامه یافت گنجی ریاست پیام نور صورت جلسات اولین تا آخرین آنرا به سمع و نظر حاضران رساندند و متذکر شدند تاکنون هیچکدام از تعهدات هیئت موسس پیام نور در شهر چرام عملی نگردیده است و طبق سیاست های دولت در تجمیع دانشگاه های مختلف با این گونه عمل کردن به تعهدات دانشگاه چرام به زیر مجموعه دهدشت خواهد پیوست.
تعهدات داده شده توسط هیئت موسس ومدیران قبل تاکنون بشرح زیر است :
۱= مقرر شده بود یکی از ادارات وسیله نقلیه برای امورات پیام نور در اختیار این دانشگاه بگذارد که فقط در سال اول آنهم توسط شهرداری عملی گردید.
۲= مقرر شده بود هر ماه ده میلیون تومان برای کارهای جاری پیام نور از منابع مختلف در نظر گرفته و به پیام نور بدهند که این مورد هم فقط در زمان حاج آقا طزری امام جمعه آنزمان و وساطت معاون فرماندار باقریان مبلغ پنج میلیون تومان به پیام نور داده شد و در ایام دیگر هیچ پولی تخصیص داده نشد .
۳= مقرر شد مکان خوبی زمین توسط مسکن و شهرسازي برای ساخت دانشگاه جنب دانشگاه صنعت و معدن به پیام نور بدهند که این مورد هم عملی نشد وزمین مربوطه در اختیار علوم پزشکی برای ساخت بیمارستان قرار گرفت و جاهای دیگر مناسبتی با مکان های در خور دانشگاه نبوده و بهمین دلیل ساخت دانشگاه تاکنون عملی نشده است و با سیاست های جدید دولت در تکمیل ساختمان های نیمه تمام تنها راه حل ادامه فعالیت پیام نور منوط به در اختیار گذاشتن مکان و یا مدارس می باشد.
فرماندار بعد از شنیدن سخنان گنجی ریاست پیام نور چنین عنوان کرد و گفت :
- اگر قرار است سیاست تجمیع دانشگاه هایی که در شهرستان های زیر شصت کیلومتر صورت پذیرد کلیه دانشگاه های پیام نور شامل این موضوع گردد و فقط چرام در این خصوص متضرر نگردد ،
دکتر فتاحی اصل در ادامه افزود :
- طبق تماسی که با نماینده کهگیلویه سردار هاشمی پور صورت گرفته ایشان متقبل شدند که کرایه دانشگاه را در مکان جدید تا اول مهر قبول کرده تا در این مدت ضمن رایزنی با مدیران بالا دستی تلاش شود که دانشگاه پیام نور تعطیل نگردد.
فرماندار همچنین اظهار داشت و گفت :
- فعلا در محل دانشگاه صنعت و معدن مستقر باشید تا صحبت های لازم با دکتر عریان ریاست دانشگاه استان صورت بپذیرد ومشکل تا اول مهر فعلاً مسکوت گذاشته شود.
در پایان فتاحی ضمن سفارش به صبوری دانشجویان قول دادند تا حصول نتیجه نهایی پیگیر دانشگاه پیام نور بوده و اگر لازم شود برای عدم تعطیلی دانشگاه تا مرکز کشور نیز رایزنی خواهند کرد.

 تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: