کد مطلب: 28092       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير ساعت 6:23
نسخه چاپی
استاندار تاکید کرد:

تقویت حوزه فنآوری و ایجاد بستر اشتغال در این حوزه

استانداردر دیداری که سبوحی رئیس مرکز بازرسی و نظارت مدیریتی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات با وی داشت، به بسترسازی، توسعه و تقویت حوزه فناوری به منظور کسب وکارهای مبتنی بر فنآوری ارتباطات و ارائه خدمات بهتر و بیشتر اینترنتی در استان تاکید کرد.

به گزارش بشارنیوز، حسین کلانتری ابراز داشت: این استان به لحاظ ظرفیت های مختلف به خصوص گردشگری، آب و انرژی و شرایط محیطی و آب و هوایی توانمند بوده و می تواند به قطبی تبدیل شود که استان های همجوار به آن نیازمند باشند.
کلانتری تصریح کرد: حوزه مخابرات، اینترنت، فضای مجازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزی تنها فضایی تاثیر گذار در همه حوزه هاست و در این استان نیازمند حمایت ویژه و جدی دارد. 
استاندار با بیان اینکه، این استان هزینه ارائه خدمات در بخش های راه، گاز، برق و مخابرات به دلیل کوهستانی، سخت گذر بودن و پراکندگی روستاها بسیار بالا می باشد: تاکید کرد: با توجه به کافی نبودن منابع اعتباری در استان، نیازمند حمایت و کمک های مالی و فنی مهندسی به صورت ویژه از مرکز کشور هستیم.
کلانتری به تقویت و توسعه اینترنت روستایی تاکید کرد و یادآور شد: استان بیش از یکهزار و ۷۰۰ روستای دارای سکنه دارد که به دلیل پراکندگی باید به آنها توجه شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هم گفت: موضوعی که در حوزه فنآوری استان با آن درگیر است و نیازمند کمک و حمایت از مرکز کشور می باشد، بسترسازی و تامین خطوط فیبرنوری برای انتخابات پیش رو و تقویت شبکه و بروز شدن فضای مجازی است.
جعفر گوهرگانی افزود: ۱۳ بخشداری در این استان فاقد شبکه اینترنتی است و نیازمند کمک اعتباری از وزارتخانه برای کمک مالی جهت انتقال فیبرنوری می باشد.
وی، تقویت و انتقال شبکه اینترنتی و فیبرنوری برای برخی از واحدهای صنعتی بزرگ استان را ضروری دانست و ابراز داشت در این خصوص وزارتخانه ارتباطات و فنآوری اطلاعات استان را یاری کند.
رئیس مرکز بازرسی و نظارت مدیریتی وزارت ارتباطات وفنآوری اطلاعات هم گفت: اقدامات خوبی در حوزه پوشش روستایی در کشور آغاز شده است و تیم هایی با کسب آموزش برای پایش روستاها جهت این پوشش فعال شده است.
سبوحی با اشاره به اینکه، بیشتر درخواست های مسئولین و مردم انتقال و تقویت شبکه و فیبرنوری در روستاهاست، افزود: سیاست وزارتخانه هم براین است تا به این مهم توجه جدی شود.
وی با بیان اینکه، مجموعه مدیریتی در حوزه ارتباطات و فنآوری اطلاعات در این استان جوان، فعال و پویاست، اظهار داشت: این مجموعه استانی با وزارتخانه به خوبی در تعامل است و کارها را به شایستگی پیگیری و دنبال می کند و ما هم سعی می کنیم خواسته ها را برآورده سازیم.
سبوحی تصریح کرد: همه خواسته های استان را که ارائه شده است در وزارتخانه رصد و پیگیری می کنم و حتما با این درخواست ها موافقت می شود.

 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: