کد مطلب: 28035       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۳ تير ساعت 8:40
نسخه چاپی

توزیع عدالت آموزشی از رویکردهای مهم وزارت علوم است

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سیاست راهبردی این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید، تقویت ارتباط علمی و تحقیقاتی دانشگاه ها با لایه های مختلف جامعه، حوزه های گوناگون اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و نیز تعامل با صنعت و سایر نهادها و موسسات پژوهشی و تخصصی است.

عبدالرضا باقری روز پنجشنبه در نشست هیات امنای دانشگاه یاسوج تصریح کرد: تمرکز زدایی و توزیع عدالت آموزشی در ابعاد گوناگون از دیگر رویکردهای مهم وزارت علوم بوده که این مهم به وضوح در سطح دانشگاه ها و در استان های کمتر توسعه یافته از جمله کهگیلویه و بویراحمد مشهود است.

وی بر ضرورت تشکیل شبکه های مجازی دانشجویی، کمیته های جذب خیرین و راه اندازی بورس های دانشجویان با استعداد و نخبه به عنوان ماموریت های مهم هیات امنای دانشگاه ها در استان های مختلف تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های بومی منطقه ای، نخبگان علمی، افراد صاحب منصب و بانفوذ در این راستا نیز باید مدنظر قرار گیرد.

باقری با بیان اینکه تشکیل بنیادهای نیکوکاری و توسعه و جهت گیری کمک های مالی و مشارکت های مردمی در حوزه آموزش عالی از دیگر رویکردهای مهم وزارت علوم است، تاکید کرد: ظرف چهار سال گذشته حدود ۷۰ موسسه و شبکه های نیکوکاری در حوزه آموزش عالی تشکیل شده که در زمینه ساخت خوابگاه های دانشجویی، طرح های عمرانی و ورزشی و تجهیز آزمایشگاه ها در سطح دانشگاه ها مشارکت موثر داشته اند.

وی دانشگاه یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد را یکی از استان های مهم در زمینه علمی و جذب نیروهای نخبه و متخصص دانست و گفت: وجود بیش از یکهزار عضو هیات علمی در دانشگاه های این استان ظرفیت کم نظیری برای توسعه و شکوفایی این منطقه محروم محسوب می شود.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: وجود بیش از ۳۰۰ عضو هیات علمی و نخبه در دانشگاه یاسوج، قرار گرفتن یکی از استادان این مرکز در بین دانشمندان برتر جهان و ارتقای رتبه آموزشی و اجرایی این دانشگاه ظرف دو سال گذشته بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور بیانگر رشد و بازگشت این دانشگاه به مسیر اصلی توسعه است.


ایرنا
برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: