کد مطلب: 29636       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۱۳ مهر ساعت 6:38
نسخه چاپی
معاون دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

توزیع پرستاران در استان مناسب نیست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶۰ درصد کادر درمان این استان پرستاران هستند.

دکتر پرویز یزدان‌پناه در نشست با اعضای هیئت مدیره دوره پنجم نظام پرستاری دو شهرستان بویراحمد و دنا افزود: فرصت را غنیمت دانسته تا از خدمات ارزشمند و تلاش‌های شبانه روزی و بی وقفه جامعه پرستاری تقدیر کنم.

وی با تشریح وضعیت منابع اعتباری در کشور به دلیل دشمنی‌های استکبار و اعمال تحریم‌های ظالمانه اظهارکرد: بدون شک دغدغه پرداخت مطالبات جامعه پرستاری را داریم و در این زمینه پیگیری‌ها لازم را نیز انجام می‌دهیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد کادر درمان پرستاران هستند، خاطرنشان کرد: حضور این قشر در حوزه‌های تصمیم گیری باید بیش از وضعیت فعلی باشد و داشتن یک نهاد صنفی قوی و مطالبه گر حق آنان است.

دکتر یزدان‌پناه با بیان اینکه یک نهاد صنفی قوی باید پیگیر خواسته‌های به حق پرستاران از راه‌های قانونی باشد، خاطرنشان کرد: رعایت حقوق بیماران و همراه آنان توسط پرستار یک اصل پذیرفته شده است و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

وی ایجاد ارتباط نزدیک کادر مدیریتی با پرستاران را ضروری دانست و ادامه داد: در ارتقای پرستاران تنها قانون مد نظر باشد و نباید مسائل سیاسی و دیگر موارد حاشیه‌ای دخالت داده شود.

توزیع نامناسب پرستاران در کهگیلویه و بویراحمد

همچنین دکتر غلام‌عباس سبز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست کادر پرستاری را ۱۵۰۵ نفر عنوان کرد و گفت: در این زمینه از میانگین کشوری بالاتر هستیم، اما شاهد توزیع نامناسب بوده‌ایم به گونه‌ای که پرستاران در داروخانه، آزمایشگاه، درمانگاه و دیگر واحدها مشغول فعالیت هستند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: