کد مطلب: 30492       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ آبان ساعت 4:16
نسخه چاپی

توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پیش بینی کاهش ۳ تا ۶درجه‌ای دمای هوای استان در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری گفت: کشاورزان نکاتی را برای به حداقل رساندن خسارت‌های سرمازدگی رعایت کنند.

فرمان فرامین  اظهار داشت: انتقال کلنی های زنبور عسل به مناطق گرمسیری،محلول پاشی در باغ های مرکبات و محصولاتی مانند گوجه فرنگی از مهمترین این نکات است که کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی باید به آن توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: حداقل دمای بامداد امروز کهگیلویه و بویراحمد در شهرهای سی سخت و یاسوج به ترتیب ۱ و ۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: دمای هوای ایستگاه های مناطق گرمسیری استان در سردترین زمان صبح امروز در دوگنبدان،امامزاده جعفر و لیکک هشت درجه و شهر لیکک ۹ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

فرامین ابراز داشت: حداکثر دمای ایستگاه های مختلف کهگیلویه و بویراحمد در شبانه روز گذشته در امامزاده جعفر ۲۰،دوگنبدان ۱۹،لیکک و دهدشت ۱۷،یاسوج ۱۲ و سی سخت هشت درجه سانتیگراد بوده است.

وی کاهش دمای هوا را پدیده غالب هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد در روزهای پنجشنبه و جمعه اعلام کرد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: