کد مطلب: 30235       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۶ آبان ساعت 8:09
نسخه چاپی

حضور ۲۰۰ ناشر در نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰۰ ناشر استانی و کشوری در نوزدهمین نمایشگاه کتاب استان شرکت می‌کنند.

امان الله نجفی در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: نوزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد، دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها و همچنین سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در یاسوج برپا می شود.

وی با بیان اینکه نوزدهمین نمایشگاه کتاب از ۱۸ آبان ماه جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، اظهار داشت: این نمایشگاه تا ۲۳ آبان ماه در محل مصلی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) یاسوج پذیرای علاقه مندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

 

نجفی با اشاره به اینکه بیش از 200 ناشر و نمایندگی برتر از سراسر کشور و استان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، اضافه کرد: 125 غرفه برای نمایشگاه در نظر گرفته شده که از این تعداد، 10 غرفه به مطبوعات و 10 غرفه به رسانه های دیجیتال اختصاص یافته است.

 

وی از اختصاص 350 میلیون تومان بن خرید کتاب از طریق شعبه بانک شهر مستقر در نمایشگاه سخن به میان آورد و یادآور شد: کتاب های این نمایشگاه با تخفیف 30 الی 40 درصدی به فروش می رسند.
 

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نوزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان، دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها و همچنین سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال از 18 لغایت 23 آبان همه روزه صبح ها از ساعت 9 تا 12 و عصرها از ساعت 15 لغایت 20 پذیرای علاقه مندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

 

وی گفت: این نمایشگاه به همت معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موثر موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

در ادامه رضا خردمند معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از عدم حضور رسانه‌ها در این کنفرانس خبری، کار فرهنگی را سخت عنوان کرد و افزود:  یکی از مسائلی که مظلوم واقع شده کتاب و کتابخوانی است و همه آنهایی که به پیشرفت و رفاه می‌رسند کتاب و کتابخوانی را سر لوحه قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: بزرگترین اتفاق فرهنگی هر استان و کشور نمایشگاه کتاب است چرا که از برنامه‌هایی که اکثر مردم استفاده می‌کنند نمایشگاه کتاب است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از اهداف بازدید از نمایشگاه، توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و تلاش می‌کنیم این فرهنگ در بین مردم استان نهادینه شود.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در زمینه تعداد برگزاری نمایشگاه کتاب جزو سه استان برتر کشور هستیم، ادامه داد: بن خرید کتاب در بانک مستقر در نمایشگاه فروش می‌شود.

 

خردمند خاطرنشان کرد: در حاشیه برپایی این نمایشگاه برنامه‌های دیگری شامل محفل انس با قران، شاهنامه خوانی، رونمایی و نقد کتاب، روایت دفاع مقدس از نگاه نویسندگان ادبیات دفاع مقدس، بررسی جایگاه مطالعه در سبک زندگی ونقش آن در تامین امنیت اجتماعی ،نقاشی و طراحی کودکان پیش بینی شده است.

 

 

 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: