کد مطلب: 26791       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين ساعت 5:34
نسخه چاپی
فرماندار شهرستان بویراحمد:

خطر رانش روستاهای بویراحمد را تهدید می کند/ لزوم جابجایی برخی روستاها

فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه سیل در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، شیلات و راهسازی خسارات فراوانی به این شهرستان وارد کرده است، گفت: برخی روستاهای این شهرستان در معرض خطر رانش قرار دارند که باید هر چه سریع‌تر جابجا شوند.

شاهرخ کناری در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از دو هزار روستا دارد و میانگین جمعیت روستایی آن بالای 46 درصد است.

وی با بیان اینکه در بارش‌های اخیر میزان بارش در شهرستان مرکز استان در برخی ایستگاه‌ها به یک هزار و 400 میلی متر رسید، افزود: در حوادث اخیر، حضور و دغدغه مسئولان استانی، مردم و دهیاران برای مدیریت بحران موثر بوده است.

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: با وجود میزان بی سابقه بارش‌ها، مدیریت آگاهانه در حوادث اخیر سبب شد خسارت‌های جانی و مالی به حداقل ممکن برسد.

کناری عنوان کرد: در سیل‌های اخیر، 15 سورتی پرواز توسط هلال احمر و هوانیروز در شهرستان بویراحمد با هدف خدمات‌رسانی به روستاهای سیل‌زده انجام شد.

وی بیان کرد: در حوادث اخیر، برخی روستاها از جمله آبیدک زیلایی را سیل با خاک یکسان کرد و 200 راس دام متعلق به اهالی این روستا تلف شد.

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: برخی روستاهای این شهرستان در معرض خطر رانش قرار دارند که باید هر چه سریع‌تر جابجا شوند.

کناری ابراز کرد:  در این حوادث، 30 کیلومتر جاده دسترسی به اراضی کشاورزی تخریب شد و یک هزار و 600 واحد مسکونی در شهرستان بویراحمد نیازمند بازسازی و تعمیر است.

وی با اشاره به اینکه 500 روستا در روزهای اولیه سیل آنتن تلفن همراه نداشت، ادامه داد: سیل در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، شیلات و راهسازی خسارات فراوانی به شهرستان بویراحمد وارد کرده است.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: