کد مطلب: 30371       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان ساعت 6:26
نسخه چاپی

خطر سیلاب شالیزارهای حاشیه بشار را تهدید می‌کند

باران‌های سیل‌آسای فرودین‌ماه امسال خسارات فراوانی را به بخش‌های مختلف در استان کهگیلویه و بویراحمد وارد کرد که بعد از گذشت بیش از ۲۱۰ روز از این حادثه هنوز آثار تخریب‌ها برجای مانده است.

فرودین‌ماه امسال بود که باران‌های سیل‌آسا تمام دار و ندار برخی از کشاورزان شالیکار و آبزی‌پروران با خود برد و عده‌ای نیز تا یک قدمی نابودی فاصله داشتند که سیل‌بند آمد.

سیلاب خسارات زیادی به برخی پل‌ها احداث شده در مسیر جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی استان وارد کرد و حریم رودخانه‌ها از جمله رود وحشی و خروشان «بشار» تخریب کرد تا جایی که کشاورزانی را دل نگران کرده که نکند زمستان امسال نیز باران‌های سیل‌آسا همه دست رنج چندین ساله آنان را یک شبه پنبه کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تائید این موضوع می‌گوید: برای بررسی این مهم بازدیدی از حاشیه رود بشار در مسیر جاده یاسوج-سمیرم داشتیم که بدون شک ساماندهی آبراهه‌های روستایی و ایمن سازی دهانه پل‌های منتهی به بشار یک ضرورت است.

وحید محمدی‌تبار افزود: اهالی دهستان کریک از توابع شهرستان دنا دغدغه تخریب شالیزارهای خود به دلیل خسارات ناشی از سیلاب‌های سال گذشته به دیوارها و دهانه پل‌های منتهی به بشار در پایین دست این روستا را دارند و در این راستا تاکنون مراجعات متعددی به دستگاه‌های اجرایی متولی و مجموعه استانداری داشته‌اند.

وی خواستار ساماندهی آبراهه‌ها و ایمن سازی دهانه پل‌ها برای پیشگیری از بروز خطرات احتمالی در مسدود شدن دهانه پل و در نتیجه تخریب دیوارها و نیز شالیزارها شد و ادامه  داد: لایه روبی و بازگشایی دهانه پل‌ها و مسیر آبراهه‌های روستایی را یک راهکار اساسی در جلوگیری از سیلاب است.

محمدی‌تبار با تاکید بر اینکه ترمیم پل‌ها و ساماندهی وضعیت فعلی به جد در دستور کار است، خاطرنشان کرد: باید با لایروبی و ترمیم از بروز هر گونه خسارت احتمالی جلوگیری کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: هیچ گونه کم کاری و قصوری از دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد بحران برای پیشگیری و کاهش هرگونه خسارات در پی حوادث از جمله سیل پذیرفتنی نیست.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: