کد مطلب: 25256       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۳ آذر ساعت 6:57
نسخه چاپی
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد:

دغدغه دانش‌افزایی و توان‌افزایی زنان سرپرست خانوار را داریم

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پوشش تحصیلی دختران ۶ سال به بالا در این استان ۷۹.۴ درصد است .

به گزارش خبرنگار بشارنیوز، هادی زارع‌پور در جمع خبرنگاران افزود: در سرشماری سال 55 میزان باسوادی دختران 6 سال به بالای استان 18.78 درصد بود که به میمنت انقلاب اسلامی در سرشماری سال 95 این میزان به 79.4 درصد رسید .

وی پوشش تحصیلی دختران استان را مطلوب ارزیابی و اظهارکرد: 49 درصد دانش اموزان این استان دختر هستند که از  این تعداد 36 درصد روستایی و 64 شهری است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از مجموع دانش آموزان روستایی و شهری به ترتیب 49 و 48 درصد دختر هستند، خاطرنشان کرد: در زمینه دختران و زنان آموزش و پرورش اجرای 40 برنامه را در دستور کار دارد .

زارع پور تصریح کرد: آموزش حقوق و تکالیف اولیای دختران، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با برگزاری320 کارگاه، مهارت های ارتباطی و یا گفت و گوی بین نسلی از جمله برنامه‌های انجام شده است .

وی با بیان اینکه 600دانش آموز در قالب 30کارگاه از آموزش مهارت‌های ارتباطی و یا گفت‌وگوی بین نسلی بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: طرح بهبود آموزشی و بهداشتی از برنامه‌های اولویت‌دار آموزش و پرورش است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دغدغه دانش‌افزایی و توان‌افزایی زنان سرپرست خانوار را داریم. انتظار می‌رود مجموعه متولیان امر برای برطرف کردن کمبودها و مشکلات مدارس دخترانه شبانه روزی تدبیری بیندیشند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: