کد مطلب: 32568       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ بهمن ساعت 7:21
نسخه چاپی
نماینده ولی فقیه تاکیدکرد:

رسانه های محلی امید آفرینی کنند

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خواستار دوری رسانه‌های محلی از جنجال آفرینی شد و گفت: خبرنگاران گره گشایی از مشکلات مردم را برای خود اولویت بدانند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در نشست با هیئت اندیشه ورز بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: انتظار می‌رود رسانه‌های این استان برای حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، مشارکت بیش از پیش در انتخابات دوم اسفندماه و حفظ آرامش و امنیت در این انتخابات تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه جنجال آفرینی توسط رسانه‌ها پذیرفتنی نیست، عنوان کرد: ضروری است معیارهای انتخاب یک نماینده انقلابی از جمله ندوختن جیب، ساده زیستی، مردمی بودن و متعهد به نظام و ارزش‌های دینی توسط رسانه‌ها برای مردم تبیین و تشریح شود.

حسینی ابراز کرد: یکی از مهمترین سیاست‌های دشمنان سیاه نمایی خدمات  40 ساله نظام و انقلاب است و به نوعی دستاوردهای انقلاب را شکست و شکست‌های خود را موفقیت جلوه می‌دهد تا تعهد مردم نسبت به انقلاب اسلامی کم رنگ و به نوعی ناامیدی حاکم شود.

وی خواستار امیدآفرینی توسط رسانه‌های محلی شد و افزود: رسانه باید مروج فرهنگ «خواستن، توانستن است»، باشد و به نوعی تقویت کنند راهبرد ایستادگی و مقاومت در برابر ظالمان و دشمنان باشد.

امام جمعه یاسوج خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان نباید نسبت به پیگیری و مشکلات مردم بی تفاوت باشند و مشکلات را بدون کم و کاست و با در نظر گرفتن مصلحت، حکمت، مصالح نظام و مردم به مدیران دستگاه‌های اجرایی انتقال دهند تا موضوع بررسی و برطرف شود.

حسینی با اشاره به اینکه زبان رسانه در طول تاریخ موثر بوده و آثار مثبت و منفی به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: در صورتی رسانه با حفظ امانت و تعهد به درستی به مسائل بپردازد و به موقع مردم و مسئولان را از مسائل و مشکلات آگاه کند، مصالح دولت و ملت در مسیر صحیح قرار می‌گیرد و بدون شک مردم و نظام کمتر ضرر می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر مردم و مسئولان به موقع بدانند و به موقع تصمیم بگیرند خیلی از ضررها دفع می‌شود و رسانه‌های متعهد قبل و بعد از انقلاب برای رشد و شکوفایی تلاش کردند و البته قلم رسانه انقلابی همچون مجاهدان راه حق اثر گذار است.

حسینی اظهار داشت: میدان بسیاری از جنگ‌های امروزی، جنگ رسانه‌ای است و هزینه‌های بسیار سنگینی در این مسیر متحمل شده‌ایم  و جنگ رسانه‌ای و روانی دشمن را رسانه انقلابی باید خنثی کند.

وی با بیان اینکه تقویت فعالیت‌های مذهبی و مساجد به عنوان یک اولویت در دستور کار است، ابراز کرد: در این رسانه تاکنون در برخی از مساجد در مناطق مختلف حضور پیدا کرده و از نزدیک مسائل و موراد مختلفی را بررسی کرده‌ایم.

حسینی با بیان اینکه سرکشی از مناطق مختلف بویژه مناطق دور افتاده و محروم ادامه دارد، گفت: خدمات رسانی به برخی روستاهای زیر 10 خانوار و سخت گذر به دلیل بالا بودن هزینه خدمات دهی بسیار سخت بوده که باید برنامه تجمیع روستاها در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: