کد مطلب: 26966       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين ساعت 8:02
نسخه چاپی

رشد شاخص های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان غیرقابل انکار است

استانداردر جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: تراز رشد شاخص ها در ۲ حوزه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در کشور حتی از سوی دشمنان در سطح بین المللی هم غیرقابل انکار است.

علی محمد احمدی اظهار داشت: اینکه آموزش و پرورش در جایی برای یک دانش آموز هم یک معلم و فضای آموزشی اختیار کرده بی انصافی است که قدردان نبود و بی انصاف تر اینکه آمارها را وارونه جلوه داد و در سطح ملی منعکس کرد.
 وی تاکید کرد اگر تریبونی و رسانه ای در اختیار داریم باید نسبت به آن تعهد داشته باشیم، گفت: آموزش و پرورش در این استان به دلیل تعدد روستاها، پراکندگی، سخت گذر بودن در سخت ترین شرایط و جاها به نحوه شایسته خدمت رسانی می کند و نباید این خدمات را انکار و نادرست جلوه داد، چرا که لطمه زدن به عزت آموزش و پرورش و مردم استان است.   
احمدی ابراز داشت: خدمت به امر آموزش و تعلیم و تربیت را بهترین نوع خدمت و هزینه در این راه را بهترین سرمایه گذاری می دانیم و مصمیم تا با همه محدودیت ها شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که آموزگاران با تلاش بیشتر و دانش آموزان با تحرک و انگیزه بالاتری به سمت مهارت آموزی و کسب علم و دانش حرکت کنند.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان بیان کرد: تاکید بر این است که فضاهای آموزشی، تجهیزات و امکان آموزشی در استان روز به روز به سمت استاندارد سازی حرکت کند.  
احمدی با اشاره به اینکه در بارش ها و سیل اخیر در استان خساراتی به فضاهای آموزشی استان وارد شد، گفت: در این خصوص در جلساتی با جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به طور اجمال صحبت شده است، باید تلاش کنیم تا از اعتبارات اختصاصی به نحو مطلوبی استفاده کرد و به دنبال طراحی یک آمایش جدید در فضاهای آموزشی استان باشیم. 
مدیرکل اموزش و پرورش استان هم گفت: از ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ماه، هفته گرامی داشت مقام معلم است و در این رابطه از ۲۲ معلم نمونه استانی، ۱۴۳ معلم نمونه از همه شهرستان های استان و ۱۴ معلم نمونه مدارس غیردولتی تجلیل می شود.
زارع پور افزود: براساس تصمیم شورای آموزش وپرورش استان تاریخ امتحانات ابتدایی در مناطق گرمسیری استان ۲۲ اردیبهشت ماه آغاز و دوم خرداد ماه به اتمام می‌ رسد و زمان برگزاری آزمون پایانی دوره ابتدایی در مناطق سردسیری ۲۴ اردیبهشت شروع و چهارم خرداد به اتمام می ‌رسد.
به گفته وی، زمان برگزاری آزمون دوره‌های متوسطه اول و دوم در مناطق گرمسیری وسردسیری۲۲ اردیبهشت آغاز و ۱۳ خرداد ماه به اتمام می‌ رسد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: