کد مطلب: 30066       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۴ آبان ساعت 7:50
نسخه چاپی

رشد 36درصدی کمک‌های حامیان به ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد استان

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمک‌های حامیان به ایتام و فرزندان محسنین این نهاد در شش‌ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش‌یافته است.

قباد مبشری اظهار کرد: در حال حاضر 10 هزار و 676 یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد هستند که 5031 نفر دارای حامی و مابقی بدون حامی هستند. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تعداد کل حامیان ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد را 6975 حامی عنوان و بیان کرد: از این تعداد 6965 نفر حامی حقیقی و 10 مورد حامی حقوقی هستند. 

مبشری افزود: حامیان نیکوکار در شش‌ماهه نخست سال جاری پنج میلیارد و 576 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش داشته است. 

وی بابیان اینکه طرح اکرام ایتام از نیمه دوم سال ۷۸ باهدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و سایر موارد آغاز شد، گفت: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان اقدام می‌کنند. 

مبشری خاطرنشان کرد: تعداد فرزندان ایتام تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری 3806 نفر است که از این تعداد 2791 نفر دارای حامی و 1015 نفر بدون حامی هستند. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به طرح محسنین این نهاد برای حمایت از فرزندان خانواده‌های با سرپرست ناتوان اشاره و بیان کرد: در حال حاضر 6870 کودک در قالب این طرح تحت حمایت کمیته امداد استان هستند که 2240 نفر از این کودکان از حمایت و کمک‌های حامیان خیر و نیکوکار بهره‌مند می‌شوند. 

مبشری گفت: مردم نیکوکار می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد یا ثبت‌نام در سایت‌های اکرام ایتام و محسنین برای حامی شدن و کمک به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بسترهای مناسب و آسان الکترونیکی از طریق نرم‌افزار و سیستم بانکی برای پرداخت حامیان فراهم‌شده است و خیران می‌توانند کمک‌های خود را مستقیم به‌حساب فرزند معنوی خود واریز کنند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: