کد مطلب: 27607       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۵ خرداد ساعت 9:59
نسخه چاپی
شانی برای شورا نمانده است

روزی که دهرابپور فقط گلایه داشت

نشست شورای شهر یاسوج با حضور اکثریت آرا برگزار شد.

بشارنیوز، در این نشست که با ابراز گلایه یکی از اعضای شورای شهر در رابطه با عملکرد ضعیف برخی پیمانکاران فضای سبز و انتقاد ناپذیری آنها همراه بود، وی گفت: متاسفانه در جلسات قبل که انتقادات ما از عملکرد پیمانکارانی که سبب خشک شدن فضای سبز شهر شده اند، در فضای مجازی و نشریات منتشر شد، عده ای از این پیمانکاران با ارسال پیامک و تماس های مکرر ابراز ناراحتی کرده و خواستار سکوت اعضای شورا دراین باره شدند.
دهرابپور اضافه کرد: متاسفانه برخی موضوعات مورد بحث و بررسی در شورا، پیش از نتیجه گیری و تصمیم گیری در شورا، به بیرون درز پیدا کرده و این موضوع سبب اعمال فشار و اعتراض بعده ای می شود.
این عضو شورا ضمن اشاره به موضوع نامگذاری برخی مناطق شهر یاسوج، اذعان داشت: طی جلسات قبل بحث نامگذاری محلات و خیابان های شهر با حواشی همراه بود و ما برای نامگذاری های طایفه ای ابراز مخالفت کردیم و انتظار نمی رفت غیرحرفه ای برخورد کرده و موضوعات را به بیرون انتقال دهیم، اما بلافاصله مخالفت ما منتقل شد و با تماس های مکرر برخی از این طوایف مواجه شدیم.
وی تاکید کرد: پیشنهاد میکنم دوستان جایگاه شورا را اینقدر سبک نکنید و پایین نیاوریم و در نامگذاری ها هدف ما آدرس یابی و راحتی حال مردم و شهروندان باشد نه جلب رضایت عده ای خاص.
وی اضافه کرد: در بسیاری موارد این نامگذاری ها باعث سوژه مردم شده و با نوشتن طومار و پیام های تقدیر و تشکر برای برخی اعضای شورا، نشان می دهند که خواسته های شخصی آنها اجابت شده و ما هم دستمایه تمایلات شخصی آنها شده ایم.
دهرابپور ادامه داد: یکی از اهداف ما ایجاد امنیت برای مردم است اما گاهی با انجام چنین کارهای سبکی باعث ایجاد ناامنی و تقابل و همچنین مقابل هم ایستادن طوایف و دسته های مختلف می شویم.
وی با اشاره به نامگذاری محلات حاجتی و بختاری ها و ... یادآور شد: چنین کارهای در شان ما و شورا نیست، شورا جای بحث و مجادله و ابراز عقیده درباره مباحث مختلف شهری و حقوق شهروندی و حفاظت از حقوق آنهاست.
نگین تاجی دیگر عضو شورا نیز ضمن تایید ایم موضوع گفت: زمانی که درباره واگذاری فضای سبز به پیمانکاران تصمیم گیری می شد بارها تذکر دادیم بهتر است این کار به پیمانکاران با تخصص و ترجیحا فارغ التحصیل در رشته های مرتبط واگذار شود، زیرا این افراد درباره نحوه نگهداری از فضاهای سبز و کشت گیاهان و بذرهای متناسب اطلاعان و دانش بیشتری دارند، اما مورد غفلت واقع شد و امروز شاهد از بین رفتن فضای سبز هستیم.
وی اضافه کرد: هرچه داد زدیم صدایمان به جایی نرسید، آنروز کجا بودید؟! امروز چمن های شهر کچل شده اند و دلیل آن را هم متوجه نمی شوند چون دانش کافی در این زمینه ندارند و صرفا فقط آب بازی می کنند.
این عضو شورا عنوان کرد: اگر واقعا بفکر مردم و فضای سبز شهری هستیم از اول اقدام به انتخاب پیمانکار کنیم و همین حالت باقی مانده را نجات دهیم.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: