کد مطلب: 28993       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۷ شهريور ساعت 4:41
نسخه چاپی

رئیس کل جدید دادگستری کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

در مراسمی رئیس کل جدید دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون اول قوه قضاییه، استاندار و جمعی از مدیران استانی و قضات دادگستری استان معرفی شد.

حجت الاسلام غلامرضا مزارعی، رئیس کل سابق دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: عدالت جامعه را به قله سعادت و سربلندی می رساند . برای اجرای عدالت باید بسترهایی فراهم کرد .

وی با بیان اینکه اجرای عدالت بستر سازی امنیت در جامعه را طلب می کند، عنوان کرد: ‌در سایه امنیت می توان عدالت را به احسن انجام داد .

مزارعی اجرای عدالت را کاری دشوار اما ارزشمند دانست و اظهار کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و با برنامه ریزی مناسب خروجی بهتری را رقم بزنیم .

رئیس کل سابق دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ورودی زیاد پرونده به قوه قضاییه، اظهار کرد: باید تلاش شود که با برنامه تعامل محور و نگاه صحیح دستگاه ها اقدامات مناسبی در این راستا عملیاتی شود .

مزارعی خدمت به مردم و اجرای عدالت را یک نعمت دانست و خاطرنشان کرد: با مردم، مراجعین در همه دستگاه ها به خاصه دستگاه قضا به شکلی برخورد شود که علاقمند تر و عاشق‌تر نسبت به نظام شوند و نکند عملکرد ما فاصله ای بین مردم و مسئولین ایجاد کند . یار مستضعفین و ضعفا باشید و برای خدمت به مردم گام بردارید .

حسن  نگین تاجی، رئیس کل جدید دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از حسن اعتماد مسئولان ارشد قوه قضائیه بخصوص آیت الله رئیسی تشکر کرد و گفت: ان شاء الله بتوانم با توکل به خدا، توسل به ائمه معصومین(ع) و همراهی و تعامل و همکاری مسئولان استان آنچه را که برعهده گرفتم را به جا آورم.

وی با اشاره به مبارزه با مفاسد اقتصادی از سوی دستگاه قضایی بیان کرد: امروز مردم از جرائم همچون اختلاس، ارتشاء، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، تبانی در معاملات دولتی، پولشویی و جرائم از این قبیل در بین مدیران و اشخاص عادی مردم ناراحت هستند.

نگین تاجی اظهارکرد: سیاست دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد فرمان 8 ماده ای رهبر معظم انقلاب اسلامی است. قاضی که قسم خورده و وظیفه اش خدمت به مردم است باید نگاه قومی و قبیله ای داشته باشد.

رئیس کل جدید دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: حضرت الله رئیسی در مباحث مربوط به طرح عناوین در رسانه ها و جاهای دیگر به خوبی مطرح کردند که بسیار خوب است رسانه ها مسئولان را نقد کنند و در راه مبارزه با فساد همراه مسئولان باشند اما صحبت کردن براساس مستند و مدلل باشد. اگر قرار باشد بخاطر منافع شخصی، حزبی، قومی و قبیله ای آبروی اشخاص را زیر سوال ببریم قوه قضائیه چنین وضعیتی را تحمل نخواهد کرد.

نگین تاجی تصریح کرد: در برخورد با مفاسد اقتصادی هیچ خط قرمزی را لحاظ  نخواهیم کرد و مسایل قومی و قبیله ای در این زمینه جایگاهی ندارد.

وی ادامه داد: دانه درشت ها و مجرمان یقه سفید بدانند که دستگاه قضایی با هیچ کس تعارف ندارد و هیچ حاشیه امنی برای کسی وجود ندارد.

رئیس کل جدید دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برخی ها من را به مهربانی می شناسند، عنوان کرد: اما به قول آیت الله رئیسی مهربانی هیچ منافاتی با قاطعیت در عمل ندارد و این وظیفه ماست.

نگین تاجی بیان کرد: خواسته و مطالبه عمومی برخورد قاطعانه و شجاعانه به گونه ای که برکات عمل مشهود شود نه اینکه یک مبارزه ظاهری، شعار گونه و تظاهر گونه.  مردم باید در زندگی خود رونق تولید و رونق سرمایه گذاری در جامعه را مشاهده کنند.

وی تاکید کرد: امید جوانان و متخصصانی که الان نمی توانند وارد عرصه اقتصادی شوند چون گردن کلفت ها و دانه درشت ها اجازه ورود به نخبگان و سرمایه گذاران واقعی نمی دهند. درصورتی که مبارزه صادقانه ما با فساد شکل بگیرد جوانان و سرمایه گذاران واقعی امیدوار می شوند.

 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: