کد مطلب: 27303       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ساعت 7:13
نسخه چاپی

زنگ خطر حمله ملخ ها در کوههای بی بی حکیمه و کاکامبارک گچساران

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از حمله ملخ ها به کوههای بی حکیمه و کا کا مبارک گچساران خبر داد و گفت: نیروهای استان در مرز با استان بوشهر در حال سمپاشی مناطقی از استان هستند که حمله ملخ ها مشاهده شده است.

به گزارش بشارنیوز، شهرام عسکری با بیان این که وضعیت نگران‌کننده‌ای نسبت به هجوم ملخ‌ها در یزد وجود ندارد، بر لزوم اطلاع‌رسانی به موقع بهره‌برداران در صورت مشاهده جمعیت اولیه ملخ‌ها تاکید کرد.
وی با بیان این که کهگیلویه و بویراحمد هیچ گونه وضعیت نگران‌کننده‌ای در رابطه با هجوم ملخ‌ها ندارد، گفت: تا کنون حتی یک برگ درخت و گیاهی ناشی از حمله ملخ ها در این استان کنده نشده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد که با خبرگزاری ایسنا گفت و گو می کرد؛  افزود: در صورت ظهور جمعیت ملخ‌ها، تجهیزات، ادوات و سموم کافی و لازم برای مقابله با آن‌ها وجود دارد اما باید مردم در صورت مشاهده حمله ملخ ها سریع به ما گزارش دهند تا به موقع مبارزه کنیم.

عسکری با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی به موقع بهره‌برداران، زنبورداران، دامداران و کشاورزان در صورت مشاهده جمعیت ملخ‌ها، اظهارکرد: به همین منظور نیز از بهره‌برداران تقاضا داریم تا در صورت مشاهده ملخ‌ها به جهاد کشاورزی هر منطقه به عنوان متولیان مربوطه، اطلاع رسانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: حمله ملخ ها را تنها در ارتفاعات و کوه‌های منطقه “بی بی حکیمه” و “کاکا مبارک” شهرستان گچساران هم مرز با استان بوشهر یه مقداری داشتیم که در حال سم پاشی منطقه هستیم و البته در این منطقه هیچ مزرعه و باغی وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نیروهای این استان هم مرز با استان بوشهر در حال سم پاشی مناطقی از استان کهگیلویه و بویراحمد که حمله ملخ ها مشاهده شده، هستند.

عسکری اضافه کرد: همچنین سه اکیپ از استان کهگیلویه و بویراحمد در مرز مشترک با شهرستان دیلم، استان بوشهر در حال سم پاشی و کمک به استان بوشهر برای مبارزه با حمله ملخ ها می باشند.

 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: