کد مطلب: 29051       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور ساعت 8:28
نسخه چاپی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر یاسوج نگران كننده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند افزایشی ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر یاسوج نگران کننده است.

عزیز فیلی در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: روند ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر یاسوج نگران کننده بوده و برای مقابله با این پدید باید کمیته‌ای تشکیل شود.

وی عنوان کرد: دستگاه‌های مختلف شامل راه و شهرسازی، دفتر فنی استانداری، نماینده کمیسیون تجدید نظر  ماده 100، نظام مهندسی، شهرداری یاسوج، نماینده حقوقی استانداری و دبیرخانه شورای فنی کمیته‌ای با هدف انجام تحقیقات میدانی و کارهای کارشناسی در زمینه ساخت و سازهای غیر مجاز کمیته‌ای تشکیل دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: این کمیته پس از انجام تحقیقات میدانی و کارهای کارشناسی مشکلات را شناسایی و راهکارهای خود برای رفع این مسائل را در شورای فنی ارائه دهند.

فیلی از انجام مطالعات شناخت گسل‌‌ها و نقشه پهنه ‌بندی زلزله در شهرهای یاسوج و دهدشت  خبر داد و افزود: این مطالعات با هدف کاستن از آسیب پذیری مناطق شهری در مقابل زلزله، بالا بردن ضریب ایمنی فضاهای مورد استفاده شهروندان در مقابل زلزله و ایجاد سهولت و دسترسی مناسب برای امداد و نجات در مواقع بحرانی اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: باتوجه به زلزله خیز بودن استان انتظار می‌رود 5 کمپ اسکان اضطراری از سوی راه و شهرسازی  با همکاری مدیریت بحران استانداری در مناطق مختلف استان احداث شود.

فیلی با بیان اینکه مطالعه ریز پهنه بندی شهرهای دهدشت و گچساران در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: نتایج کاربردی مطالعات ریز پهنه بندی شهر یاسوج را شهرداری یاسوج، سازمان نظام مهندسی و بنیاد مسکن در نشست‌های بعدی به این کارگروه ارائه دهند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: