کد مطلب: 33292       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ اسفند ساعت 8:10
نسخه چاپی

سربازان کرونا !

کسانی که بدون اضطرار (دقت کنید: اضطرار و نه فقط نیاز) از خانه خارج می‌شوند، سربازان بی جیره و مواجب کرونا هستند که مرتکب چند جنایت ضدبشری می‌شوند.

جعفر محمدی - کرونا، همانند سایر ویروس ها، برای فعال بودن، نیاز به بدن میزبان دارد. این ویروس بیرون از بدن انسان، بعد از مدتی - بسته به شرایط و دما - از بین می رود. ولی وقتی وارد بدن می شود، فعالیت خود را آغاز می‌کند: هم فرد میزبان را بیمار می کند و هم او را تبدیل به یک "ناقل" می کند.

بنابر این، تنها وسیله فعالیت و انتقال ویروس کرونا، "ما انسان ها" هستیم.

اگر ما به مدت فقط 2 هفته تمام تماس ها و ارتباطات انسانی را قطع کنیم و در خانه بمانیم، اتفاقی که می افتد این است:

  • ویروس‌های پراکنده در بیرون بدن، از بین می‌روند.
  • تکلیف ویروس‌های موجود در بدن انسان‌ها، تعیین می‌شود: عده بسیاری بر ویروس غلبه می‌کنند و اندکی نیز با هزار تاسف جان خود را از دست می‌دهند.
  • چون ویروس از انسان به انسان منتقل می‌شود، در مدت قطع ارتباطات انسانی، فرد جدیدی کرونا نمی‌گیرد یا امکان ابتلا به حداقل می‌رسد‌.
  • با کاهش مبتلایان جدید، فشار بر کادرهای و امکانات درمانی کم می‌شود و در نتیجه تعداد بیشتری از بیماران موجود بهبود پیدا می‌کنند.

 

کسانی که بدون اضطرار (دقت کنید: اضطرار و نه فقط نیاز) از خانه خارج می شوند، سربازان بی جیره و مواجب کرونا هستند که مرتکب چند جنایت ضدبشری می شوند:

  • خودشان را در معرض بیماری قرار می دهند.
  • دیگران را آلوده می کنند و قاتل شان می شوند.
  • فشار بر کادر درمانی و تجهیزات محدود را مضاعف می کنند؛ هم جان کادرهای درمانی را به خطر بیشتری می اندازند و هم به بیماران موجود جفا می کنند.

ما - دقیقاً همه ما هشتاد و چند میلیون ایرانی - دو راه بیشتر نداریم:

1- دستکم دو هفته در خانه بمانیم و بیرون نرویم. ( مخصوصا دور دید و بازدیدهای عید را خط بکشیم ) و به کار کرونا پایان ندهیم.

2- بی اعتنا باشیم و با این توهم که "من نمی گیرم" از خانه بیرون برویم ، فاجعه ابتلای میلیونی را رقم بزنیم، ساختار پزشکی را فرسوده و منهدم کنیم و خودمان و عزیزان مان مبتلا شویم یا حتی بمیریم.

 

کرونا، داروی قطعی دارد: "ماندن در خانه" دستکم به مدت ۱۴ روز و عنداللزوم تمدید قرنطینه و سپس، به لطف خدا : رهایی و کشیدن یک نفس راحت و جشن عمومی.

 سرباز کرونا نباشیم.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: