کد مطلب: 27153       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۸ ارديبهشت ساعت 6:45
نسخه چاپی
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمدخبرداد:

سفر هیئت پرنده‌نگر اروپایی به منطقه حفاظت شده خائیز

هیئت ۱۲ نفره پرنده‌نگر از کشورهای آلمان, اتریش و سوئیس در سفر یک روزه از منطقه حفاظت شده خائیز از کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند.

بشارنیوز// هیئت 12 نفره پرنده‌نگر از کشورهای آلمان, اتریش و سوئیس در سفر یک روزه با هدف تصویربرداری از پرنده‌های نادر در منطقه حفاظت شده خائیز از کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند.

محسن جعفری‌نژاد با اشاره به اینکه از تعداد پرنده‌نگر 9 نفر آلمانی، دو نفر از اتریش و یک نفر از سوئیس بودند، عنوان کرد: این هیئت از پرندگان کمیابی از جمله جغد ماهی‌خوار, بوچانگاه خاکستری و عقاب دو برادر در منطقه حفاظت شده خائیز تصویربرداری کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به دلیل سفر هیئت پرنده‌نگر اروپایی به این استان گفت: در سال گذشته خبری با عنوان «تصویربرداری محیط‌بانان از پرنده جغد ماهی‌خوار درمنطقه حفاظت شده خائیز» بر روی رسانه‌های محلی قرار گرفت که بعد از آن در یکی از روزنامه‌های کشور آلمان نیز منتشر شد.

وی افزود: بعد از انتشار این خبر در روزنامه آلمانی، پرنده‌نگرهایی از قاره سبز برای تصویربرداری از این پرنده سفری یک روزه به خائیز را در برنامه خود قرار دادند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: