کد مطلب: 23878       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد ساعت 11:31
نسخه چاپی

سقوط محیط بانان دنا از کوه

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمدبا اعلام این خبر گفت: محیط بان از از ارتفاع 3 متری سقوط کرده / اعزام به اورژانس بیمارستان یاسوج

به گزارش بشارنیوز ، محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر در هفدهمین  روز از مرداد ماه 97 گفت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته بمنظور رصد و پایش منطقه , محیط بانان پارک ملی دنا درقالب اکیپ هایی به ارتفاعات اعزام می شوند.

وی گفت: در همین راستا اکیپی متشکل از 5 نفر محیط بان در پانزدهمین روز از مرداد ماه  جاری به ارتفاعات دنا اعزام می شوند.

جعفری نژاد افزود: متاسفانه 2روز پس از اعزام امروز ظهر راس ساعت 12 و 30 دقیقه  یکی از محیط بانان با سابقه بنام سید نصرااله موسوی در قسمتی از پارک ملی دنا معروف مورطویله از صخره ای به ارتفاع 3 متر سقوط می کند .

این مقام مسول ضمن تشکر از وحید محمدی تبار مدیرکل بحران استانداری , پویان فر رئیس اورژانس 115 استان افزود: با هماهنگی وهمکاری های  خوبی که صورت گرفت کمتراز 30دقیقه بالگرد 115 اورزانس به محل وقوع حادثه اعزام شد.

این مقام مسئول افزود: درکمتراز یک ساعت محیط بان به اورژانس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن رضایت بخش بودن حال عمومی این محیط بان افزود: اقدامات اولیه انجام گرفته خوشبختانه آثاری از شکستکی وجود ندارد  اما نظر پزشک معلاج مراقبت 24 ساعته در بیمارستان است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با 312 هزار و 500 هکتار منطقه حفاظت شده و موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه‌ای که افزون بر 20 درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود 40 درصد گونه‌های دارویی کشور را در خود جای داده است.
هم اینک هفت منطقه حفاظت شده با وسعت 93 هزار و 660 هکتار، دنای شرقی با وسعت 28 هزار و 202 هکتار، خاییز سرخ با مساحت 33 هزار و 235 هکتار، خامی با وسعت 25 هزار و 671 هکتار، دیل با 10 هزار و 381 هکتار، سولک با 2 هزار 4287 هکتار و سیوک با 12 هزار 858 هکتار در این استان زیبای طبیعی وجود دارد.
کهگیلویه و بویراحمد همچنین دارای پنج منطقه شکار ممنوع شامل پادنای سمیرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و کوه تلرش استبرچسب ها : ، ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: