کد مطلب: 30837       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ آذر ساعت 9:55
نسخه چاپی

سلحشوری: مردم عراق و سوریه، ایران را لعن و نفرین می کنند

«پروانه سلحشوری» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس گفت: «مساله سیاست خارجی باید مورد بررسی و تجدیدنظر قرار گیرد. ما باید شرایط مردم را در نظر بگیریم.

 مردم ایران مردم کره شمالی نیستند و ساختار اجتماعی کشور ما قابل تبدیل به ساختاری نظیر آنچه در کره شمالی وجود دارد، نیست. ما نه اقتصادی پویا مانند چین داریم و نه مثل روسیه توانسته‌ایم نقاط اتکا برای خود دست و پا کنیم. تمرکز خود را بر کشورهای منطقه گذاشتیم و امروز مردم آن کشورها نیز ما را لعن و نفرین می‌کنند. ما فرصت‌های بسیار خوبی برای برون رفت از این وضعیت داشتیم. اصرار بر خواسته‌ها و حرف‌های بی‌مورد و غیرضروری در حد فاصل سال ۸۴ تا ۹۲ یکی از بهترین فرصت‌های ایران برای حل مساله را از بین برد و سرانجام مسئولان ما متوجه شدند که باید برجام داشته باشیم و گشایش‌هایی حاصل شود. امروز نیز مساله آن است که مسئولان باور کنند که مهلکه‌ای برای اقتصاد ایران ایجاد شده و کشور نمی‌تواند زیر بار این تحریم‌ها ادامه دهد. شرایط مردم سخت است و راهی برای بیان این مطالبات نیست».

این نماینده اصلاح طلب شعارهای تعداد اندک اوباش اجیرشده توسط مثلث (آل سعود، آمریکا، اسرائیل) در عراق و دیگر کشورهای محور مقاومت را که رسانه های سعودی و انگلیسی آن را بازنشر می دهند، به اسم همه مردم این کشورها فاکتور کرده و ناشیانه، رویکرد مقاومت را زیر سوال برده است.

این در حالی است که این پرچم آمریکا است که در کشورهای منطقه و اقصی نقاط جهان هر روز به آتش کشیده می شود و اندیشکده های آمریکایی صراحتا اعلام کرده اند که اکنون آمریکا تبدیل به «ببر کاغذی» شده است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در نهایت بی صداقتی از بیان نتیجه برجام بر سفره مردم طفره می رود. در مذاکرات هسته ای، ایران مستقیم با آمریکا مذاکره کرد. دیدارهای مکرر و پیاده روی وزرای خارجه ایران و آمریکا، گفت و گوی تلفنی روحانی و اوباما و...در نهایت چه دستاوردی برای مردم داشت!؟ پاسخ روشن است، کاهش ارزش پول ملی و کوچک شدن سفره مردم.

سلحشوری مدعی شده است که «تمرکز خود را بر کشورهای منطقه گذاشتیم و امروز مردم آن کشورها نیز ما را لعن و نفرین می‌کنند».این در حالی است که پیاده روی باشکوه اربعین امسال مصداق روشن وحدت و همدلی مردم ایران و عراق بود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: