کد مطلب: 23823       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 3:00
نسخه چاپی

هر سیاه چادر عشایر یک کارگاه تولیدی بوده

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه عشایر این استان یک میلیون و ۱۵۰ هزار راس دام دارند، گفت: این جامعه مولد و کم توقع ۷ هزار و ۶۰۰ تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌کنند.

به گزارش بشارنیوز مجید علیپور ظهر امروز در نشست وزیر اطلاعات با طوایف مختلف عشایر کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هر سیاه چادر عشایر یک کارگاه تولیدی بوده به گونه‌ای که سهم بسزایی در اقتصاد استان دارد.

وی جامعه عشایری را طلائیه داران مرزها و امنیت دانست و افزود: فرهنگ و آداب این جامعه میراث کهن ایران اسلامی بوده و در پایگاه‌ها و عرصه‌های سرزمینی به عنوان حافظان مرزها نقش آفرینی می‌کنند.

علیپور با تاکید بر اینکه عشایر در طول تاریخ در مقابل هیچ ظلمی سرتعطیم فرود نیاوردند، ادامه داد: عشایر این استان 400 شهید و 2 هزار جانباز تقدیم انقلاب کرد و هم اکنون نیز به عنوان طلائیه داران عرصه تولید نقش آفرینی می‌کنند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از 500 طایفه و 102 ایل در کشور 181 طایفه و 10 ایل در این استان زندگی می‌کنند و تنوع ایلی و طایفه‌ای بالایی دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با تقدیر از خدمات امور عشایر به جامعه تولید کنند عشایری گفت: عشایر مرزداران خوبی برای حریم داشته‌های استان بویژه در عرصه‌های ملی، جانوری و مرتعی است.

علی محمد احمدی با اشاره به سفر 3 روزه قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران به استان و بررسی مشکلات جامعه عشایری افزود: جامعه عشایری نه تنها در حوزه امنیتی و اجتماعی بلکه از نظر تولید نیز از سرمایه‌های استان است.

وی با تاکید بر اینکه عشایر با تولیدات خود قوت و قدرت ویژه‌ای به اقتصاد استان بخشیده‌اند، بیان کرد: از هیچ کوششی برای برطرف کردن مشکلات جامعه عشایری دریغ نمی‌کنیم.برچسب ها : ، ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: