کد مطلب: 27147       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۸ ارديبهشت ساعت 5:26
نسخه چاپی

سیلی که جاده ها را شست و همچنان در کهگیلویه و بویراحمد قربانی می گیرد

از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون تعداد تصادفات جاده ای و کشته ها و مصدومان ناشی از آن در استان کهگیلویه و بویراحمد به طرز عجیبی بالا رفته است به طوریکه از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل، فوتی های تصادفات در استان ۳۶ درصد افزایش یافته است.

آمارهای مصدومان و فوتی های ناشی از تصادف در استان در سال ۱۳۹۸ وحشتناک است به طوریکه تنها در پنج شنبه و جمعه هفته گذشته ۷۲ نفر در تصادفات جاده ای و درون شهری استان مصدوم شده اند در همین دو روز یک نفر نیز کشته شده است.
براساس آمار اورژانس کهگیلویه و بویراحمد در ۳۳ روز گذشته از سال ۹۸ در استان ۱۵ نفر در اثر تصادف جانشان را از دست داده اند، آمارها از روزهای پایانی فروردین و اوایل اردیبهشت نیز که در دسترس است وحشتناک است، در ۱۱ روز پایانی فرودین و دو روز ابتدایی اردیبهشت ۱۰۱ مصدوم و ۶ کشته ماحصل تصادفات رانندگی در استان بوده است.
این افزایش تصادفات رانندگی قطعا تک عاملی نیست که با حذف این تک عامل به طور محسوس آن را کاهش داد بلکه دامنه ای از عوامل از جمله پر ترافیک تر شدن جاده ها، ضعف زیرساخت های جاده ها و خیابان ها، نبود علائم هشدار دهنده مناسب، وجود نقاط حادثه خیر، عدم کنترل مناسب راننده های پر خطر، خودروهای فرسوده و… در افزایش آن نقش دارند اما در دسترس ترین راهکار برای کنترل این میزان تصادفات افزایش کنترل ها و نصب علائم هشدار دهنده مناسب است.
قطعا به این زودی نمی توان جاده های چهاربانده ساخت اما در شرایط فعلی و برای جلوگیری از افزایش این میزان تصادفات و خسارت های جانی و مالی در جاده ها و شهرها، برگزاری کارگروه تصادفات جاده ای در استانداری و تدوین بسته ای از راهکارها که در آن شهرداری ها، پلیس، راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده ای برای کاهش فوری تصادفات جاده ای باید وظایف بیشتری را بپذیرند.
قطعا سکوت مسئولان استانی و فرافکنی علت تصادفات به نبود راههای چهار بانده، سیل و خرابی زیرساخت ها تنها موجب خبرهایی می شود که دیگر از دهها نفر مصدوم در یکی دو روز گذشته است و روزانه گزارش های تصادفات وحشتناکی مخابره می شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: