کد مطلب: 27427       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 5:13
نسخه چاپی
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد؛

سیل‌ به 686 واحد مسکن مددجویی خسارت زد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 686 واحد مسکن مددجویی در سیل و بارندگی‌های فروردین‌ماه امسال آسیب‌دیده و دچار خسارت شدند.

به گزارش بشارنیوز، قباد مبشری در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به آسیب بارندگی‌های سیل‌آسا در سال جاری به منازل مسکونی مددجویان این نهاد گفت: 686 واحد مسکن مددجویی در سیل و بارندگی‌های فروردین‌ماه امسال آسیب‌دیده و دچار خسارت شدند.

وی بابیان اینکه این تعداد واحد یا آسیب‌دیده یا نیازمند تعمیرات و یا احداث مجدد هستند، اظهار کرد:  از مجموع خسارت واردشده به منازل مسکونی مددجویان به یک مورد مسکن مددجویی شهری و 159 مورد روستایی خسارت کلی واردشده است و نیاز به احداث مسکن دارند.

مبشری گفت: تسهیلات در نظر گرفته‌شده واحدهای احداثی برای مددجویان روستایی 40 میلیون تومان  وام قرض‌الحسنه و 10میلیون تومان کمک بلاعوض و شهری 50 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و 12 میلیون تومان کمک بلاعوض است.

وی با اشاره به اینکه 526 مسکن مددجویی خسارت‌دیده از سیل نیازمند تعمیرات است، تصریح کرد: برای تعمیرات منازل مسکونی خسارت‌دیده از سیل 15 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اعلام اینکه خانواده‌های تحت حمایت دارای مسکن‌های آسیب‌پذیر هستند، بیان کرد: امید است بتوانیم با کمک بنیاد مسکن، مسکن‌های مقاومی برای جامعه مددجویی احداث کنیم.

حسین جنتی مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت: افتخار می‌کنیم که همراه کمیته امداد از نهادهای رهبری هستیم و وظیفه‌داریم به جامعه هدف و روستائیان کمک کنیم.

وی بابیان اینکه کمک به ساخت و تعمیرات مسکن خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را در اولویت قرار می‌دهیم، افزود: تلاش خواهیم کرد که موارد متعددی را در خصوص ساخت مسکن به‌خصوص در روستاها در نظر داشته باشیم و یکی از مهم‌ترین اقدامات ما ساخت مسکن مقاوم است.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: