کد مطلب: 29774       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت 7:09
نسخه چاپی
سرپرست مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین واکسن آنفولانزا تزریق کنند

سرپرست مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین واکسن آنفولانزا تزریق کنند.

محسن جلیل افزود: با توجه به مسیر طولانی پیاده‌روی و شمار بالای شرکت کنندگان در این اجتماع عظیم، شرکت کنندگان در این راهپیمایی به ویژه بیماران با سابقه ناراحتیهای قلبی، تنفسی، پوستی، فشار خون، چربی، دیابت و سایر موارد نسبت به سلامت خود توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان داشت: افراد دچار بیمارهای حاد قلبی و تنفسی، کودکان، کهنسالان و دیگر گروه‌های پرخطر و آسیب پذیر  که قصد شرکت در پیاده روی عظیم اربعین حسینی را دارند، قبل از خروج از مرز، واکسن آنفلوآنزا را با رعایت زنجیره سرما از داروخانه‌های مجاز تهیه و تزریق کنند.

جلیل اظهار داشت: همچنین کسانی که بیماری قلبی دارند نیز باید داروهایی همچون داروهای زیرزبانی را به همراه خود داشته باشند.

وی افزود: کسانی که سابقه ناراحتی قلبی داشته اند نیز در صورت شرکت در پیاده روی اربعین باید تمام داروهای خود را به همراه داشته و در صورت احساس درد در قفسه سینه، در اسرع وقت به نیروهای اورژانس اطلاع دهند.

جلیل تصریح کرد: بیماران دیابتی و فشار خونی نیز پیش از عزیمت به کشور عراق و شرکت در مراسم پیاده روی اربعین، به پزشک خود مراجعه کرده و با اجازه پزشک  در این سفر حضور یابند.

وی افزود: در راستای جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماریهای عفونی به ویژه بیماری‌های تنفسی همچون آنفلوآنزا رعایت بهداشت فردی ضروری است و باید شست و شوی مکرر دستها با آب و صابون انجام شده و تا حد امکان از روبوسی و دست دادن پرهیز شود.

جلیل تاکید کرد: بیماران دیابتی نیز باید در صورت ایجاد هرگونه زخم در پاهایشان، در طول مسیر به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و پاهای خود را به صورت مرتب شست و شو دهند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: