کد مطلب: 27725       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد ساعت 9:14
نسخه چاپی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری عنوان کرد:

شناسایی ۱۵۰ ذخیره گاه مواد معدنی کوچک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد در شورای معادن استان گفت: کهگیلویه وبویراحمد دارای انبوهی از ذخایر معدنی است و تدوین طرح جامع ذخایر معدنی آن در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش بشارنیوز به نقل از روابط عمومی ،عزیز فیلی با بیان اینکه، ۷۵ معدن کوچک و بزرگ در استان شناسایی شده است، افزود: طرح احیای معادن در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی و با هدف شناسایی، استخراج و بهرداری از آنها در دستور کار این شورا قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، پهنه اکتشافی ذخایر معدنی استان وارد چرخه اقتصاد می شود، اظهار داشت: امسال شناسایی ۱۵۰ ذخیره گاه مواد معدنی کوچک فلزی و غیرفلزی استان را در دستور کار داریم. 
فیلی تصریح کرد: شناسایی ذخایر معدنی استان، استخراج، استحصال و واگذاری به بخش خصوصی و سرمایه گذار برای فرآوری و ارزش افزوده برنامه های جدی استان در سال جاری است.
وی با اشاره به ظرفیت خوب استان در خصوص برخورداری از ذخایر مختلف مواد معدنی استان، تاکید کرد: طرح پایلوت معدنی استان پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به احیاء معادن استان اشاره کرد و افزود: تلاش براین استان تا همه معادن کوچک استان احیاء و فعالتر شوند.
فیلی یادآور شد که بهره برداری از معادن استان با رعایت شرایط زیست محیطی انجام می شود.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: